Komputer PC do 4K PLN'ów - ocena zestawu, porady

Cześć.
Popełniłem sobie zestaw komputerowy (link poniżej), który w wolnych chwilach posłuży mi do grania. Poniższy zestaw jest deczko ponad budżet na to przeznaczony, ale bliżej mu do moich oczekiwań niż czemukolwiek co znalazłem w tej cenie. Generalnie swoją budowę oparłem o proponowany komputer (link na samym dole) Kaby jednak usprawniłem go trochę. Interesuje mnie to, aby płyta główna była przygotowana pod nowe procki, abym miał 4 sloty na kości ram, które to koniecznie powinny być już 16GB.
Czy waszym zdaniem ten zestaw ma sens? Może powinienem coś wymienić? Czy RAM, płyta i procek współgrają jak należy? Przyznam, że do tej pory nie bawiłem się w samodzielne składanie i z reguły kupowałem gotowe zestawy, które z czasem modyfikowałem.

AMD Ryzen 5 1500X

MSI B350 TOMAHAWK

Toshiba 1TB 7200obr.

GOODRAM Iridium PRO

SilentiumPC 600W Vero M2

SilentiumPC Regnum RG2

Corsair 8GB 3000MHz Vengeance LPX

Hmm. Wszystko ładnie, tylko dlaczego Ram w wersji dual-channel? Takimi 2 kośćmi chyba zawalę sobie wszystkie 4 sloty a tego nie chcę.

Jak wygląda współpraca kart Nvidii z prockami ADM?

EDIT:
No działają dobrze.

Biorąc jednak Ryzen 1500X będziesz bliżej 4000

6 rzdzeni w 1600X (Wersja bez x 100 zł mniej) lub 4 w 1500x Decyduj. Może ew. gdzieś złapiesz taniej grafike.

Po rewizji tego co potrzebuję zestawiłem coś takiego jak niżej. Powiedzcie mi dlaczego proponujecie kości pamięci w wersji dual a nie pojedyncze?

Kości w dualu sa wydajniejsze zarówno w zastosowaniach użytkowych, jak i w grach.

https://techlipton.pl/test-ddr4-dual-channel-czy-single-channel/3/

Czy panujesz rozbudowę pamięci na wiecej niż 32 GB? W chwili obecnej tylko jedna gra wymaga wiecej niż 8, a jest to Ark Survival Evolved, który i tak jest optymalizacyjnym crapiszczem. Dual channel ponadto zapewnia szybszy zapis i odczyt danych. Wysylaj screeny koszyków, bo nie wiemy co nam prezentujesz podając pusty, niespersonalizowany lini

Tutaj w sklepie x-com. Drożej o prawie 3 stówki. Przy czym deczko inna karta grafiki bo tej co znalazłem na morele.net nie mieli na składzie. Pytanie czy warto iść w AMD. Nie mają one ostatnio ciekawej historii i mimo udanych procków ryzen to z produktami od zielonych lepiej współpracują procki Intela. Czy może się mylę.

Nie lepiej poczekac na Coffe Lake? bedziesz miał te biedne i5 jako i3 w niższej cenie.Ale do kompa za 4 tys to lepiej bierz już 6 rdzeniowca na intelu bąðż AMD (dostaniesz w tej cenie i5 8400).

Hah, jeżeli sadzicie, że intel tak łatwo odda 6 rdzeni w cenie 4 to sie mylicie. Poza tym płyty na innym czipsecie niż Z370 dopiero w 2018.

Gdzie wyczytałeś o lepszej współpracy Intela z kartami zielonych? Fakt, Nvidia zaspała ze sterownikami, ale tym mogli tylko przejąć się posiadacze 1080 i mocniejszych. Większość początkowych problemów wieku dziecięcego juz naprawiono.

Generalnie docelowo zamierzam kompa złożyć na dłuższy czas z możliwością dokupienia potem RAM’u, jakaś wymiana karty najlepiej na coś łączonego więc ale to odleglejsza przyszłość.

Co do czekania, to nie będę czekać. Czekam od dłuższego czasu i nic to nie wnosi, a ceny rosną.

Inna sprawa, o której zapomniałem dodać, że na tym wszystkim generalnie będzie stał Linuks. Windowsa będzie odpalany tylko w dni, w które będę chciał pograć.

Twój komp twoja sprawa.Generalnie kupowanie sprzetu komputerowego tuż przed premierą to słaba opcja bo po premierach zawsze są jakieś ruchy cenowe itd.Rób jak uważasz.

Premiera w przeciągu miesiąca czy kwartału?

miesiaca

Miesiąc to może warto poczekać, bo coś stanieje. Dłużej nie ma sensu, bo czekam i czekam juz 3 lata :slight_smile:

EDYTKA:

Ale, że tak powiem koszyk można uzupełniać teraz. Próbuję znaleźć najlepszą konfigurację w tej cenie, i choć więcej osób poleca Ryzeny niż Intele, to jestem do nich sceptyczny.

Ryzeny to już konkret procesory ,mają pozytywne opinie wśród użytkowników i dobrą wydajność. Na samym morele.net sprzedało sie 1000 sztuk R5 1600 i ma oceny 100%.Więc użytkownicy są zadowoleni z tego procesora.

Za miesiąc to procesory mobilne, a nie desktopowe. Nawet nie wiadomo czy na jesień mają to być w ogóle Coffe Lake czy jakiś refresh. Poza tym tylko płyty Z370, więc będzie drogo. Obhstawiam, że jednak wszystko się pojawi najwcześniej w listopadzie-grudniu, bo intel na dzisiejszej konferencji nie powiedział nic.

Przyznam, że po zapoznaniu się z waszymi opiniami Wydaje mi się, że ten zestaw będzie odpowiedni.
Tylko, że zamiast Karty od Asusa wezmę tą od MSI. Tańsza o 2 stówki i ma 2 HDMI.
Dodatkowo płyta ma AMD CrossFireX co pozwoli w przyszłości może na pracę na kilku kartach od AMD. Dorzuciłem tez sobie Lepszy wiatraczek. Co o tym sądzicie?

Ryzeny ludzie chwalą za ogólną dobrą wydajność. W grach nie ma źle, a po aktualizacji AGESA jest tylko lepiej. Do wyboru Intel 7400 -7500 lub Ryzen 1500x. Ceny znacznie już nie spadną, chyba, że kart graficznych, ale czy chcesz czekać do listopada (najwcześniej) na kartę? BTW GTX 1060 bierz najlepiej z dwoma wentylatorami. Jest wtedy ciszej i chłodniej. Wersje ITX są jednak gorsze pod tym względem.