Komputer PC routerem... internet na 3 kompy

Witam!

Mam takie pytanie, otóż mam w domu 3 komputery… 2 PC i jeden laptop z WiFi. Chcę na komputerze PC z WiFi (oba mają kartę sieciową LAN, a jeden z nich ma też kartę WiFi) udostępnić Neostradę TP i wtedy z tego właśnie komputera nadać internet przez WiFi dla laptopa, a przez LAN dla komputera PC. Czy da się coś takiego zrobić ?

Na obrazku przedstawiam to co chciałbym otrzymać

modem.JPG

PS.

Przepraszam za badziewny obrazek.

Bez problemu :wink:

ale zes i powiedzial aha a moze lepiej zrobic takie coś czyli mostek (chociaż nie wiem jak to działa)

Powiedział co wiedział :smiley: Nie no śmieje, ale odpowiedział na Twoje pytanie. Dowód:

Faktycznie byłoby to możliwe tylko, ale mam wątpliwość czy dokładnie tak jak to pokazałeś na rysunku.

Problem się pojawi przy udostępnianiu połączenia(jednemu udostępni) ale dwóm już niebardzo, co najwyżej ten PC w prawym dolnym rogu by musiał jeszcze raz udostępniać Internet ale to już całkiem rozwiązanie problemu naookoło.

Próbowałem na VirtualBox’ie w XP włączyć 4 karty i udostępnić internet z jednego połączenia reszcie i nie wyszło(nie da się). Także Twój sposób nie wypali, albo WiFi laptopowi albo PC skrętką, albo router :d Albo jak opisałem wyżej naookoło iść. No jeszcze chyba Linux by sobie poradził z tym, ale nie próbowałem w nim jeszcze takich rzeczy, póki co muszę go lepiej poznać.

a może takie coś spróbować to chyba będzie dzialać moim zdaniem…

modem.JPG

aha i na obu sie zmienil obrazek lol no lae nic czy tak juz sie da ?

Zmieniłeś coś ten obrazek ? bo ja go porównałem moimi oczami i czymś tam odpowiedzialnym za to w mojej głowie i nic a nic nie widzę zmiany.

juz teraz mozesz porownac

modem3.JPG

modem4.JPG

Tak by było :slight_smile: Tylko nie mostkuj żadnego połączenia bo tylko problemów narobisz :stuck_out_tongue:

BARDZO POWAŻNA WADA TEGO ROZWIĄZANIA:Żeby na laptopie był Internet musisz miec pozostałe dwa włączone, żeby był na PC Internet musi być włączony ten PC z bezpośrednim połączeniem NEO.

Prawy przycisk myszy(PPM) na połączeniu od NEO>Właściwości>Zaawansowane>udostępnij to połączenie>wybierasz połączenie do którego ma udostępnić(połączenie lokalne zapewne)>zezwól na coś tam dalej, ustawi pierdoły itd.

2 PC-PPM na połączeniu lokalnym>Właściwości>zaznaczasz protokół internetowowy TCP/IP>właściwości>wybierasz automatycznei pobierz itd. zapisz i pobierze adres przechodzisz na zakładkę zaawansowane>udostępnij to połączenie>połączenie sieci bezprzewodowej>zezwól na coś tam dalej.

Tworzysz Ad-Hoc’a(google) i łączysz się w laptopie z tą utworzoną siecią Ad-Hoc, powinno pobrać adres jak nie pobierze to upewnij się czy jest tak samo PPM na połączeniu bezprzewodowym>Właściwości>zaznaczasz protokół internetowowy TCP/IP>właściwości>wybierasz automatycznie pobierz…

Taki skrót, może się połapiesz

połapie się bo na razie mam ad hoc miedzy pc a lapkiem i chcialem wiesz tak zeby na 3 bylo ale sprobouje :slight_smile:

Nie lepiej kupić router WiFi oraz moduł WiFi pod USB (dla drugiego kompa stacjonarnego).

To się nazywa prowizorka :smiley: A karty bezprzewodowe pod WiFi są w większości g*w*o warte, niby niektórzy do Wardrivingu polecają jakieś na USB ale mi się średnio widzi ich działanie.

Nie doczytałem ale kolega ma kartę WiFi w stacjonarnym.

U mnie w domu są 3 komputery (2 laptopy i stacjonarny z modułem USB WiFi) + router Belkin G. Wszystko hula normalnie (interent, LAN, gry sieciowe). U nerogold różnicą było by to, że jeden komp stacjonarny kablem do routera. Poza tym nie wiem o jakiej prowizorce mówisz. Uwierz mi że umiem zabiezpieczyć sieć WiFi (chyba zbyt wymagajace nie jest).

Poza tym gupa robocza jest łatwiejsza do ogarnięcia (ostatnio przekonałem się na Win7).

Prowizorka-w jego wypadku połączy sobie wszystko jak chce kosztem kabli(mało kasy) chodzić będzie, ale będzie niewygodne, no ale jest.

Mówiąc wardriving chodziło mi bardziej, że do tego się używa kart przeważnie TYLKO na Atherosie i dobrych(wszystkie opcje, skanowanie, przechwytywanie pakietów itp.), a znowu USB jest średnio dobrym portem pod takie karty.

A co do grupy roboczej, nie wiem skąd to wydarłeś, autor tematu nic nie pisał o udostępnianiu plików itp. :] Ja mimo wszystko wolę swoje klawisz windows+R(Start>uruchom)>wpisać \adres_ip i mieć odrazu bez czekania albo na Linuksie smb://adres_ip.

Mój kolega bawił się w aircracka i jedynie słabe hasła WEP poddały się. Poza tym podając przykład USB WiFi nie miałem nawet w zamyśle podsuwanie pomysłu nasłuchiwania WEP/WPA. Nie zwróciłem uwagi że kolega ma karte bezprzewodową w PC.

Podałem rozwiazanie które według mnie jest najwygodniejsze (fakt że wiąże się z wydatkiem). Kupno routera WiFi.

Ostatnio dostałem ofertę kupna za około 100USD routera ZoneAlarm w wbudowanym Zonowskim firewallem. Ciekaw jestem sprzętu.