Komputer pika trzy razy podczas uruchomienia

Podczas uruchamiania komputer pika trzy razy. Ostatnio pikał tak kilka razy gdy już był włączony i podczas włączania ale było to nieregularne, teraz jest podczas każdego włączenia. Sprawdzałem czy wszystko dobrze dociśnięte i podłączone, też odkurzyłem lekko. Dalej to samo. Sprzęt stary. GeForce 9800 GT, 4 GB Ram, CPU e5200, Zasilacz Antec VP500. W7 64 bit.

Może wskazywać na problemy z pamięcią RAM
Podaj proszę producenta Biosu.

Wersja systemu BIOS: American Megatrends Inc. V4.7, 2010-07-28

3 krótkie - problem związany z odczytem pierwszego segmentu pamięci ram (64kb)

Skoro bios AMI to zgadłem :wink:
Do przetestowania kości pamięci RAM programem memtest.
Każda osobno.

Ok! Dam znać później lub jutro bo trochę to potrwa.

Dobra, jeszcze jedno, teraz zniknął mi dźwięk w komputerze, dla pewność wyjąłem kartę dźwiękową oczyściłem z kurzu i włożyłem z powrotem i dalej to samo. Gdy chciałem włączyć Creative Audio Console(karta dźwiękowa Creative Audigy zs 2 gold), to jest napisane że nie można znaleźć urządzenia audio. Czy to jest powiązane z tymi dźwiękami biosu? Teraz zwróciłem uwagę że co prawda piknięcia są 3 ale podwójne, nie wiem jak duża to różnica ale wcześniej tylko takie słyszałem więc nie wiem czy mogą być też pojedyncze. Sorry za lekkie namieszanie.

W AMI nie ma podwójnych piknięć. Ewentualnie 1 długi i 2 krótkie. Spróbuj ponownie zainstalować sterowniki od tej karty dźwiękowej.