Komputer Pipczy lub nie włącza się po dodaniu RAM

Witam. W komputerze mam 2 wejścia czerwone i 2 żółte (oznakowania do Dual Channel). Stare kości 2x 1gb Hynix 800mhz 5-5-5-15 timmingi (nieznane napiecie volt lecz evrest podaje 1.8v więc takie chyba jest) działają jakbym nie wsadził. Nowo zakupione kości są problematyczne.

  1. Gdy dołoże 2x 512mb Patriot 800mhz 4-4-4  komputer sie nie uruchamia - czarny ekran

  2. Gdy włożę same Patrioty 2x 512 komputer uruchamia się

  3. Gdy włożę 2x1gb Patriot 800mhz  4-4-4-12 2.2v komputer nie włącza się i wydaje z siebie 3 piski, i potem znowu i znowu.   Gdy te same kości dołożę do obecnych znowu czarny ekran i nic.

 

2 kości po 512 z timmingami 4-4-4 działają same (po dołożeniu starych już nie) , 1gb z 4-4-4-12 już nie. Na 512 nie podane są volty, na 1gb podane 2.2… 

 

Kości sprawdzane na innym komputerze i działają poprawnie wszystkie - Sprawdzane Memtestem. Ktoś pomoże?

Resetowałeś ustawienia BIOS-u?

http://forum.dobreprogramy.pl/resetowanie-bios-u-p%C5%82yty-g%C5%82%C3%B3wnej-t220435/

 

Podaj model płyty głównej, w specyfikacji powinno być napisane jak obsadzać banki pamięci.

Bios był resetowany i nic.

 

Płyta główna to:

Gigabyte GA-G33M-s2

(FSB1333 DDRII 800)

 

Dodam ze mam zasilacz Enlight GPS-400AB C   Peak 400W Rated 350W i może to on nie jest w stanie uciągnąć nowych kości po 2.2v albo 4 na raz?

myśle że to kwestia tajmingów,

ja radziłem sobie programem SPDTool 

ale jest to ryzykowny zabieg 

Ty masz opcje ustawień w bios http://download1.gigabyte.eu/Files/Manual/motherboard_manual_ga-g33m-(d)s2®_e.pdf

strona 53

Ryzykowny powiadasz? Cobym tylko nie rozwalil kompa. Przyspieszyć stare czy zwolnić nowe? A napięcie nie będzie przeszkadzało ze 2 kości 2.2 a 2 1.8 ?

Obniżyć nowe, napięcie na auto powinno zmaleć. 

A podpowiedź jak tego dokonać? Jak obniżyć napięcie na ram? Najpierw to ustawić czy jak? To zmniejszyć napięcie i timmingi zmienić powiadacie? Postatam się to zrobić

baciany , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swoje dwa ostatnie posty. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czy pamięci które wkładasz są na pewno ddr2, a nie czasem ddr3. Do gniazd tego samego koloru trzeba wkładać pamięci o jednakowych parametrach

Są DDR2, jest na nich wielki jak WÓŁ napis DDR2 :] Jedyna różnica między starymi to to że mają radiatory a stare nie oraz inne timmingi i napięcie. :]