Komputer piszczy bez końca

Witam.

Mam stary komputer, który po włączeniu zaczyna piszczeć długimi sygnałami z przerwami pomiędzy każdym sygnałem. Mój bios do PhoenixBIOS i znalazłem w internecie sygnały tego biosu określający jakiś problem. Niestety moje piszczenie nie było jeszcze nigdzie opisane bo trwa bez końca (przy ponad 10-ciu zrezygnowałem z liczenia i wyłączyłem kompa). Od płyty głównej GigaByte GA-K8 NS odłączyłem wszystko po za procesorem i pamięcią i k. graficzną i problem jest ten sam. Aż w końcu zostawiłem raz tylko procka i grafika a później procka i pamięć oraz samego procka. Niestety piszczenie występuje to samo.

Czy to oznacza iż płyta główna może już posłużyć tylko jako ogromny breloczek do kluczy? :?

A włącza się system??

Witam.Policz dokładnie te piski i zobacz ,Inaczej jak napisałeś breloczek do kluczy.

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? … a=15705982

Dla awarda, sygnały podane w linku model12 , ale dokładniej + kilka innych (z gigabyte ga-ep35c-ds3r)

1 krótki - wszystko w porządku.

1 długi - błąd pamięci

2 krótkie - błąd ustawień CMOS

1 długi 1 krótki - błąd pamięci lub płyty gównej

1 długi 2 krótkie - błąd karty graficznej lub monitora

1 długi 3 krótkie - błąd klawiatury (czasami błąd pamięci karty graficznej)

1 długi 9 krótkich - błąd BIOS

ciągłe długie - błąd pamięci (czasami źle włożona karta graficzna)

ciągłe krótkie - błąd zasilania.

Jeden długi (przerwa) jeden długi (przerwa) i tak bez przerwy i naliczyłem ich spokojnie 15. Jutro będę miał nową płytę i podłacze części pod nią ale wydaje się, że płyta jest na stracenie.

Najprawdopodobniej jest to błąd pamięci RAM. Spróbuj oczyścić RAMy i dobrze je docisnąć.

Sprawdź, czy karta graficzna dobrze siedzi (wyciągnij ją i włóż). Potem to samo z pamięciami. Spróbuj z jednym modułem lub przełóż ją do innego gniazda.