Komputer piszczy! Co to znaczy?!

Witam,

Od pewnego czasu mój PC zaczął wydawać dzwieki, jest to takie długie PPPPPIIIIIIIPPPPP!

Co to znaczy? I jak to naprawić? Z góry dzieki.:stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Sprawdź w instrukcji co oznaczają poszczególne “dźwięki” wydawane przez komputer.

Podaj długość i ilość sygnałów.

Jaka masz płytę główną?

Czy komputer działa?

Byłem raz w serwisie i powiedzieli mi że to od tego że karta dźwiekowa sie przegrzewa. Niby naprawili a po pewnym czasie znowu piszczy. No wiec co mam zrobić?

Dodane 20.05.2013 (Pn) 20:04

Tak, komputer działa,ale gdy chce sb zagrać w jakieś gry to po jakiś 30 min zaczyna piszczeć. Dźwieki trwają dopóki nie wyłącze gry.

Po pierwsze: zmienić serwis.

Po drugie : sprawdzić czy wszystkie wentylatory działają, i odczytać temperatury programem diagnostycznym (np. HwInFO, GPU-Z, CPU-Z itp.)

Wentylatory działąją bo je słychać.

Dodane 20.05.2013 (Pn) 20:10

Komputer jest już stary, wiec może to od tego, albo po prostu grafika padła.

Dodane 20.05.2013 (Pn) 20:10

Komputer jest już stary, wiec może to od tego, albo po prostu kkarta graficzna padła.

Dodane 20.05.2013 (Pn) 20:13

Miesiąc temu dmuchałem komputer, ale wątpie żeby w ciągu miesiąca zapchał sie kurzem.

Zapewne alarm przed wysoką temperaturą.

Pokaż temperatury z http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html (w spoczynku i pod obciążeniem).

Czy pasta termoprzewodząca była wymieniana?

Bez takich

Widzę tu jedyne wyjście zmiany karty dzwiękowej . Lub dać komputer do dobrego serwisu i im za to zapłacić . Bo za darmową naprawe ( O ile takie istnieją) będzie na odczep . Więc radze wymienić karte na znacznie lepszą .

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1235473.html Policz i sprawdź

W sobotę oddam PC do serwisu. Jeszcze mam takie pytanie nie związane z tematem czy DELL Inspiron 15r na karte zintegrowaną?

Dobrze, że nie szczeka :slight_smile: Ustal co piszczy to pomożemy, z glosników piszczy czy z płyty głownej pc speaker

Nawet przy wyłączonych głośnikach piszczy.

Jak 98% laptopów oraz 100% laptopów w tej cenie - ma kartę zintegrowaną.

Podaj dokładny model.

Ja dałem za niego 3000 zł, w Media Expert.

Kiedyś miałem podobną sytuację komp piszczał krótkimi sygnałami była walnięta jedna z pamięci ram :smiley:

Jest to N5010.

Jest to N5010.

Dodane 20.05.2013 (Pn) 21:04

No i jest to zintegrowana czy nie?

Nie.