Komputer piszczy i nie włącza się

Witam.

Problem polega na tym, że tak jak w temacie: Komputer piszczy i nie włącza się. Piszczy tak: pisk przez 2-3 sek, pauza 2 sek i pisk przez 2-3 sek itd. cały czas.

Ten problem pojawia się od czasu gdy coś w biosie przestawiłem. Nie wiem co wiem tylko, że z: 4,00x (800Mhz) na 5,33x (1066Mhz). Myślałem, że coś tym poprawię… :frowning:

Co do sprzętu to mam:

Płytę główną: Gigabyte GA-MA770 US3

Procesor: AMD Phenom II 550 Black Edition

Karta graficzna: ASUS GeForce GTS250 (512 MB)

Zasilacz: 500W z aktywnym PFC

Dysk twardy: 160GB z wejściem pod IDE

RAM: 2 x 1GB GoodRAM 800Mhz

Komputer ma nie wiele ponad miesiąc.

Bios mam z firmy AWARD. Próbowałem już restartowac bios wyjęciem bateryjki oraz wyjmowałem kości RAMU.

Bardzo proszę o szybką pomoc i proszę nie używajcie jakichś trudno zrozumiałych języków informatycznych bo nie za bardzo jeszcze informatykę kumam :wink:

A próbowałeś także resetować BIOS zworką?

dżwięki serwisowe AWARD BIOS

Dżwięki wydawane w momencie inicjalizacji systemu przez płyty główne z biosem AWARD:

* 1 krótki beep - poprawne uruchomienie systemu,

* 2 krótke beep - błąd ustawień CMOS,

* 1 długi - 1 krótki beep - błąd DRAN,

* 1 długi - 2 krótkie beep - błąd karty graficznej lub połączenia z monitorem,

* 1 długi - 3 krótke beep - błąd klawiatury,

* 1 długi - 9 krótkich beep - błąd ROM,

* 4 długie beep - problem z wentylatorem CPU/Video

długi beep powtarzany - nieprawidłowo zainstalowany DRAM,

krótki beep powtarzany - problem z zasilaniem,

Płyty główne GIGABYTE mają dodatkowe(ukryte) opcje. Możesz je uaktywnic ; będąć w BIOS zastosuj kombinacje klawiszy Ctrl+F2 . Zazwyczaj odblokujesz w ten sposób dodatkowe

parametry timingów pamięci itp.

Sprawdź pamięć RAM. Wyjmij ze slotu i wsadź z powrotem, dobrze ją dociśnij.

Już wyjmowałem i wkładałem ponownie pamięć RAM i nic to nie dało.

Mirek319 tu chodzi o to, że ja nawet do BIOSU nie mogę wejść. Po prostu komputer piszczy a na ekranie nic się nie pokazuję.

A jak się restartuję BIOS zworką?

resetowanie-bios-plyty-glownej-t267235.html

Podniosłeś częstotliwość nieobsługiwaną przez pamięć. Wyjmij baterię z płyty głównej na pół godziny

Na płycie głownej; między baterią a slotem PCI-1 znajduje się zworka CLR_CMOS. Przestaw ruchomy element zworki na sśrodkowy i przeciwległy wolny pin na około 1 min.

Po czym przestaw element zworki w pierwotne położenie."Odpal " maszynę na jakiejś innej kości pamięci z magistralą 677 lub 800 MHz.

Osobiście, sugerowałbym uszkodzoną kość pamięci. (Obym się mylił)

Znalazłem te piny CLR_CMOS, ale nie mam tam żadnej zworki i zamiast 3 pinów (tak jak jest opisane w poradniku) ja mam tylko 2 piny.

To nie kombinuj tylko zastosuj 1-szy sposób z linka,który podałem Ci powyżej.

Dzięki bardzo za pomoc :slight_smile: Zresetowałem BIOS wyjęciem bateryjki i wszystko działa już poprawnie.

To trzeba było przełożyć tam zworkę z np. dysku.