Komputer piszczy podczas grania w gry

podczas grania w niektóre gry, np: crysis albo stalker clear sky, jakaś część komputera piszczy, nie jestem pewien na 100% co to jest, ale wydaje mi się, że to karta graficzna. jeśli np. zminimalizuje grę to już nic nie piszczy. dlaczego tak sie dzieje i czy mam sie o co martwić?

byc moze procesor sie grzeje. ja tez tak miałem w crysis po podkreceniu dual core E2160 do 3,2GHz bez pasty termoprzewodzacej i piszczał ale gdy obnizyłem taktowanie do 3GHz i nałozylem paste to było wszystko w normie. Proc zaczynał piszczec gdy temp przekroczyła 80 stopni.

też myślałem, że proc, ale jak obciążam procka np. orthosem to nic nie piszczy, a jak uruchomię 3dmarka to już piszczy…

cewki w zasilaczu ?

jaki masz zasilacz ?

w podpisie ma… " ATX-P4 400W"

zasilacz marki zasilacz, 400watt, zasilacz raczej nie piszczy, ale może przez niego coś innego piszczy?

możliwe, mój zasilacz nie wyrabiał i jak grafika renderowała obraz to piszczała, zmieniłem zasilacz na modecom mc 400 i wszystko hula, aż miło :stuck_out_tongue: i nic nie piszczy ;]

Mi też coś piszczało, ale u mnie okazało się że to wentylatorek na grafie - kupiłem na allegro za 2.99PLN zmieniłem i po problemie. :slight_smile:

u mnie to raczej nie wentylator, bo grafa chłodzona pasywnie.

Ja sądzę że to cewki w zasilaczu.

Może by na początek obsłuchać kompa, prędzej na grafie po objawach na to wygląda (np mi też grafa parę razy zapiszczała przy wczytywaniu gry), dużo nie zrobisz, można zalać cewki np lakierem do paznokci (ale wtedy raczej po gwarancji - ingerencja w kartę) lub się przyzwyczaić, aczkolwiek przy takim sprzęcie używanie zasilacza noname to kiepski pomysł.

Z serii ciekawostki przyrodnicze, dziś wpisałem w wyszukiwarkę słowo zasilacz wyszło ok 26 tys wyników.

zasilacz nowy kupuje, tylko zbieram trochę więcej kasy, bo planuje zrobić porządny upgrade kompa za jednym razem, a właśnie zauważyłem że ta grafika/zasilacz/coś innego nie zawsze piszczy…