Komputer piszczy podczas użytkowania

Jeśli piski są skorelowane w czasie z podwyższonymi temperaturami procesora to pamięci zbytnio nie czepiałbym się.

Moim zdaniem 63oC już w samym BIOSie to sporo za dużo - mój i5 4690K (@4.2GHz) od wczoraj nie przekracza w tej chwili 30oC (brak obciążenia, 20oC w pokoju). Zajmij się chłodzeniem:

  • cyrkulacja powietrza w obudowie,
  • odkurzyć wentylator zasilacza,
  • wsadzić jak to możliwe dodatkowy wentylator wyciągający powietrze,
  • wymienić jak to możliwe pastę pod procesorem,
  • sprawdzić wentylator na procesorze,
  • jak to jakiś radatior (CPU) dostarczony przez AMD/intel - wymienić na większy.

Więc co zrobić by te piski ustały? Czy pomoze zmiana pasty na procesorze?

Napisałem już Ci. Nie podałeś nawet modelu procesora, nie pokazałeś obudowy, nie pokazałeś radiatora. Odrobina wysiłku z Twojej strony: otworzyć obudowę, wysłać dobre zdjęcie radiatora (tego na procesorze od chłodzenia), zasilacza, gdzie stoi komputer. 
Jak Ci można pomóc, jak nie podajesz żadnych informacji?

Nie porównujmy temperatur na nowoczesnym procesorze wykonanym w procesie 22nm do starego pentiuma d, czyli de facto dwa pentiumy 4 w jednej obudowie, które jak wiadomo nie słynęły z dobrej kultury pracy. Autor podał screen z hwmonitor gdzie widać model procesora czyli pentium d 805. Odpowiedź co należy zrobić także już dostał, nic innego jak co najmniej zmiana pasty lub chłodzenia na lepsze nie doradzimy. Najlepiej gdyby zgodnie z moją poradą autor zmienił także tego pentiuma na nowsze core 2 duo. Koszt żaden, a kultura pracy znacznie lepsza. 

Moja obudowa wygląda tak:

03e0bb54015e.jpg

komputer stoi na panelach podlogowych

Tutaj dokładne informacje o moim procesorze:

6f0c6890a101.jpg

Jak pisałem - otwórz obudowę i daj więcej szczegółów (zdjęcie procesora, radiatiora, model zasilacza).
Pewny jesteś, czy Twoja obudowa nie ma ustawionych alarmów przy zbyt wysokiej temperaturze i czy ona nie powoduje alarmu? Takie obudowy często mają na tym panelu ustawienia dotyczące temperatury i pracy wiatraka.

Na tym niebieskim panelu na obudowie mogę tylko zmieniac co wyswietlacz ma pokazywac temperature dysku, systemu lub procesora mogę tez ustawić wyswietlanie temperatur w Farenheitach lub Celsjuszach

Nagrałem to piszczenie, brzmi tak:

http://www17.zippyshare.com/v/ecpv61E2/file.html