Komputer piszczy przy włączaniu (nie działa monitor)

Witam, jestem tutaj nowy więc jak napisałem temat nie w tym miejscu to proszę o przeniesienie go.

A więc, przy włączaniu komputera komputer piszczy pierw 10 razy (2 krotkie [malutka przerwa] i 8 nastepnych krotkich), po chwili piszczy jeszcze 3 razy (2 krótkie [malutka przerwa] i jeden krótki).

Myślę że to może być problem z pamięcią ram lecz jak dobrze pamiętam w komputerze mam 2 pamięci więc nie wierze aby zepsuły się 2 naraz albo 2 sloty.

Komputer już rozkręcałem, czyściłem, dopychałem kabelki i nic, jedyne czego nie robiłem to nie sprawdzałem ramu, lecz nie jestem pewien czy to o niego chodzi.

Stało się to ponieważ komputer przewoziłem samochodem około 20 minut i przy włączaniu już nie chciał zadziałać.

I teraz stąd moje pytanie, co może być tego powodem (proszę o nie umieszczanie tutaj tabeli pisków bo wszędzie pisze inaczej) i w jaki sposób (mogę spróbować) naprawić ten problem nie wydając pieniędzy. Wyczyścić sloty?

Sygnałowe kody błędów

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1235473.html

Wyjmij pamięci, wydmuchaj i włóż 1, spróbuj odpalić

słuchaj czy masz ten sam sygnał kodowy czy inny.

jak się odpali to OK. wyłącz i spróbuj włożyć 2.

Jeśli nie odpali z pierwszą kością, spróbuj na 2.

Jeśli w komputerze jest kilka kości i jedna, jest uszkodzona, lub źle siedzi,

komputer może się wcale nie odpalać i zgłaszać błąd pamięci.

Powykładaj RAM’y i najpierw spróbuj z jednym w innym slocie, a następnie z drugim, spróbuj dopchać kartę graficzną lub ewentualnie wsadzić w inny slot jeśli masz na płycie drugie złącze pci-ex, jeśli masz możliwość podłącz inny dysk

@up ahhh pozniej :>

2 karty ramu które mam wsadzałem do każdego slotu i nic, dzwięk był taki sam lecz czasami było bez dzwięku.

Co jeszcze radzicie zrobić?

Jak wyciągnąłem wszystkie karty to piszczał 3 razy długo bez przerwy. (co to znaczy?)

Dodane 15.10.2010 (Pt) 19:55

Wie ktoś jak mi pomóc?