Komputer " piszczy" z wnętrza

(Kubakuderski) #1

no więc podłaczam sobie dzisaj włączam kompa i mi zaczął piszczeć ciho tak jakby z wnętrza budy....komputer jak w zestawie...kiedyś chyba miałem coś takiego w starym pc...tylko nie pamiętam co to było....dam screena z everesta z temperatór....są w normlie?? bo kompa pół roku temu odkurzałem ostatni raz...

4c7adf41c7bc5519.jpg

(Kamil321) #2

Grafa i procesor mogłyby być chłodniejsze, ale nie takie temperatury już widziałem :slight_smile: Może to co piszczy to po prostu głośniczek systemowy?? :lol:

(Kubakuderski) #3

piszczy coś z wnętrza budy....tak cicho, ale to słychać...nie z głośników, bo najwet jak je odłacze to tak samo mam...

(Cosik Ktosik) #4

Głośników nie Masz co odłączać, odłącz głośniczek systemowy (PC Speaker). Może to cewki piszczą np w zasilaczu.

(Kubakuderski) #5

za bardzo nie znam sie od storny sprzętu na komputerach....może głupie pytanie, ale czy ten głośnik systemowy to ten głośniczek systemowy to ten głośnik w środku komputera taki co pika jak się komputer włącza?? bo wolałbym go nie odłączać...ale ja bardziej jestem zainteresowany, dlaczego mi tak komputer pika i co jest tego przyczyną...

(Cosik Ktosik) #6

Tak, to jest ten głośnik. Odłącz go (zapamiętaj jak był podłączony albo zrób sobie zdjęcie). Przetestuj komputer, jak nie będzie popiskiwało, to będzie odpowiedź, że to z głośniczka dochodzą dźwięki. Temperaturą procesora i tak warto się zająć, bo jest za wysoka.

Opisz może ten dźwięk, albo nagraj go. To są krótkie, ciche piknięcia, czy ciche, ciągłe piszczenie?

(crom) #7

Raczej to cewki piszczą niż głośniczek systemowy.

(Klossj23) #8

Piszczeć równie dobrze może dysk twardy. Wymontuj go z obudowy, połóż możliwie najdalej od komputera, ale zostaw go podłączonego, włącz i sprawdź. Będzie to dźwięk o dość wysokiej częstotliwości tak na granicy słyszalności.

(Kamil321) #9

Tak na prawdę to prawie wszystko może piszczeć... Hdd, cewki, speaker, cd/dvd, wentylatory... Zdejmij boczną ścianę obudowy i sprawdź "na ucho". Później najlepiej zrób foto i dorysuj w paincie strzałkę wskazującą to, co piszczało :lol:

(Himmak5g) #10

To musza być cewki. Najczęsciej piszczy zasilacz i dysk.

(Kubakuderski) #11

już nic nie piszczy...wszędzie było tyle kurzu że to szok...koło 1,5cm na procesorze tzn wętylatorze :shock: wyczyściłem i nic nie piszczy, a temperatóra porcesora w stresie spadała z 80^C do 50^C :smiley: