Komputer " piszczy" z wnętrza

no więc podłaczam sobie dzisaj włączam kompa i mi zaczął piszczeć ciho tak jakby z wnętrza budy…komputer jak w zestawie…kiedyś chyba miałem coś takiego w starym pc…tylko nie pamiętam co to było…dam screena z everesta z temperatór…są w normlie?? bo kompa pół roku temu odkurzałem ostatni raz…

4c7adf41c7bc5519.jpg

Grafa i procesor mogłyby być chłodniejsze, ale nie takie temperatury już widziałem :slight_smile: Może to co piszczy to po prostu głośniczek systemowy?? :lol:

piszczy coś z wnętrza budy…tak cicho, ale to słychać…nie z głośników, bo najwet jak je odłacze to tak samo mam…

Głośników nie Masz co odłączać, odłącz głośniczek systemowy (PC Speaker). Może to cewki piszczą np w zasilaczu.

za bardzo nie znam sie od storny sprzętu na komputerach…może głupie pytanie, ale czy ten głośnik systemowy to ten głośniczek systemowy to ten głośnik w środku komputera taki co pika jak się komputer włącza?? bo wolałbym go nie odłączać…ale ja bardziej jestem zainteresowany, dlaczego mi tak komputer pika i co jest tego przyczyną…

Tak, to jest ten głośnik. Odłącz go (zapamiętaj jak był podłączony albo zrób sobie zdjęcie). Przetestuj komputer, jak nie będzie popiskiwało, to będzie odpowiedź, że to z głośniczka dochodzą dźwięki. Temperaturą procesora i tak warto się zająć, bo jest za wysoka.

Opisz może ten dźwięk, albo nagraj go. To są krótkie, ciche piknięcia, czy ciche, ciągłe piszczenie?

Raczej to cewki piszczą niż głośniczek systemowy.

Piszczeć równie dobrze może dysk twardy. Wymontuj go z obudowy, połóż możliwie najdalej od komputera, ale zostaw go podłączonego, włącz i sprawdź. Będzie to dźwięk o dość wysokiej częstotliwości tak na granicy słyszalności.

Tak na prawdę to prawie wszystko może piszczeć… Hdd, cewki, speaker, cd/dvd, wentylatory… Zdejmij boczną ścianę obudowy i sprawdź “na ucho”. Później najlepiej zrób foto i dorysuj w paincie strzałkę wskazującą to, co piszczało :lol:

To musza być cewki. Najczęsciej piszczy zasilacz i dysk.

już nic nie piszczy…wszędzie było tyle kurzu że to szok…koło 1,5cm na procesorze tzn wętylatorze :shock: wyczyściłem i nic nie piszczy, a temperatóra porcesora w stresie spadała z 80^C do 50^C :smiley: