Komputer po 6 latach strasznie zwolił


(Dulak415) #1

Witam

Mój komputer strasznie stracił na wydajności, kilka lat temu odpalałem na nim wszystkie gry bez problemu, a teraz te same gry potrafią się przycinać. Nawet nowsze gry na tym starym kompie działały dobrze na średnich detalach, a teraz ledwo się odpalają, wymieniałem w nim kartę graficzną więc to nie wina karty, dokładałem też 1 GB ramu i ciągle to samo.

Specyfikacja komputera jest następująca:

-Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4800+ 2.50GHz

-Ram: 2GB (Kingston KTC1G-UDIMM 1024MB DDR2 64bit i Kingston 1024MB DDR2 64bit)

-Karta graficzna: Nvidia GeForce 8600gt z możliwością wymiany na AMD Radeon HD 6450 (sprawdziłem czy po wymianie karty będzie lepiej, ale nie było)

-Płyta Główna: ASUS M2N-E SLI

-Dyst Twardy: Seagate ST3250410AS ATA Device (232 GB,IDE)

Komputer już formatowałem i wgrywałem od nowa system (nie jeden wgrywałem XP, win7 i potem wróciłem do XP i teraz korzystam z win 8), defragmentowałem i dokładnie czyściłem. Proszę o pomoc bo nie mam kasy na nowego kompa a chciałbym jeszcze troche na nim pograć.

Z góry dziękuje za pomoc :wink:


(JNJN) #2

A z jakiego systemu obecnie korzystasz?

Wklej Smart z HD Tune.

No i nie wiem, czy obecnie pograsz na tych kartach grafiki w nowe gierki.


(Dulak415) #3

Nie chodzi mi o granie w gry typu Battlefield 3 ale jakiś czas temu Saints Row The Third działało u mnie na niskich bez problemu, teraz zacina się na najniższych :confused: obecnie z Windows 8 32bit.

Tutaj SMART (jeśli to o to chodziło) http://img829.imageshack.us/img829/5937/s6f4.png daje link bo nie umiem wrzucić obrazka eh...


(JNJN) #4

A widzisz ten obrazek - jeszcze raz.

I Windows 8 na takiego kompa?, max win7 32 bity.


(Dulak415) #5

(JNJN) #6

Kabel sygnałowy wymiana.

Dysk ma błędy, wskazane zerowanie programem MHDD i scan powierzchni,bo godzin pracy to on już ma i może z nim być problem.

I jak pisałem na niego MAX win7 32 bity.


(Dulak415) #7

Na szczęście kabel sygnałowy miałem w domu już go wymieniłem, ale błąd jest nadal :confused: tak więc zzeruje go tym programem i zainstaluje win 7. Jak skończę dam znać czy jest jakaś poprawa. Jeśli nie to zacznę zbierać kasę na nowy dysk.


(JNJN) #8

Po wyzerowaniu i scanowaniu powierzchni dysku daj zdjęcie tego.

Jeśli kabel SATA sprawny, nie będzie się zwiększać wartość C7 w smart.


(Dulak415) #9

Jest jeden problem nie mam pojęcia jak obsługiwać ten program. Wypaliłem go na płycie w BIOS'ie wybrałem priorytet odpalania systemu z płyty włączyłem to okno a potem nie wiedziałem co robić. Proszę o jakąś małą instrukcję.


(Ciuci) #10

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html


(Dulak415) #11

W tym programie pojawił się błąd, robiłem wszystko zgodnie z instrukcją, ale po namyślę kupuję jednak nowy dysk. Po tym jak zobaczyłem ilość przepracowanych godzin przez dysk nieźle się zdziwiłem w końcu to ponad 600 dni. Dziękuje za pomoc.