Komputer po czyszczeniu nie uruchamia się

Witam serdecznie
Prosił bym Was o pomoc, mianowicie przy czyszczeniu komputera prawdopodobnie doszło do spięcia (nie ma pewno) przy włączaniu komputer odpala się na pół sekundy i gaśnie.
Proszę o pomoc

Skąd wiesz, że prawdopodobnie?
Czuć spaleniznę? Cokolwiek miga? Na ekranie jakieś sygnał jest? Wentylatory startują?
Co dokładnie “czyściłeś i jak”?
Odpinałeś i podpinałeś jakieś kable?

Takie cuś, oby tak było, może też wskazywać na zgon zasilacza, jaki masz (wiek - firma)

Raczej wygląda gdzieś na zwarcie.

No i perełka tytuł tematu. Pomocy
Nie ładniej i poprawniej brzmi:

Komputer po czyszczeniu nie uruchamia się prawidłowo.

1 polubienie

Nie czuć spalenizny, a ekran się nie włącza, ponieważ komputer po uruchomieniu świeci się, a wentylatorki zaczynają pracować, ale to wszystko na sekundę.
Komputer czyscilem głównie z zewnątrz ściereczką, a kabli nie tykalem.

Dzięki bardzo :slight_smile:
To mój pierwszy post w tym stylu, ponieważ nie miałem nigdy żadnych problemów

W środku skrzynki “grzebałeś” czy nie?

Tak, scieralem kurz z zasilacza, oraz pajęczyny

A czy w gniazdku gdzie go podłączasz masz uziemienie. (kołek uziemniający) bo jak go nie ma to jest pewne, że powstało napięcie elektrostatyczne i naprawdę było “spięcie” W takiejsytuacji to mogła pójść pamięć lub procesor.

Powyjmuj wszystko z portów USB

Bez procesora chyba by nie wstał nawet. Ram powinien sygnalizować pyknięciem, najprędzej płyta poszła, bo ja pewnie dotykał. Z ciekawości: co za model i co w środku? Masz dostęp do podobnego sprzętu żeby poprzepinać podzespoły? Zacznij jednak od USB, jak kolega radził, bo przekąłdanki to dłuższa zabawa.

Okazało się, że problem jest w karcie graficznej.
Uszkodzony jest zasilacz w niej.
Ogólnie dzięki bardzo, że chcieliście pomum <3