Komputer po czyszczeniu nie włącza się

Tak jak w temacie komputer byl czyszczony i rozebrany na najmniejsze czesci. Teraz kiedy go poskladalem do kupy i chcialem uruchomic kapa i nic nie chodzi. Co moze byc powodem?? Osobiście nie jestem pewnien co do podlaczenia pinow do front panelu. Moglem pomieszac positive z negativem ale kiedy zmienialem to nie dzialalo nadal. Czy da sie poznac kabelki po kolorach czy jest to positive czy negative, a jesli tak to jakie to kolorki?

Plyta glowna: http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Produc … 24&LanID=0

Tak wiem ze przestarzala ale taka mialem akurat do zabawy;pp

Kabelki od włączania komputera (POWER) oraz RESETU można wkładać obojętnie jak, co do polaryzacji, byle w swoje piny!

Kabelki od LEDów z kolei nie mają związku z uruchamianiem. Co najwyżej się nie świecą. Wtedy odwracasz je miejscami i jest OK.

Co do kolorów, z reguły kabelki “+” mają inny kolor niż czarny. Błąd masz gdzieś indziej. Wygląda na brak zasilania, jakiegoś napięcia.

Hmm to w takim tazie to mozna wykluczyc bo sa powkladane ok. Jakies pomysly co moze byc nie tak?

Miałem takie wypadki. Najczęściej to niezbyt precyzyjnie włożone kabelki. Ponownie wszystko jeszcze raz posprawdzać, podociskać. Sprawdzić też w biosie czy wszystko OK, czy dyski widoczne.

jak źle włożysz procesor (słyszałem , że niektórym to się udało) to komputer nie będzie się odzywał.

jak źle ramy to się włączy ale z czarnym ekranem.

jak źle grafikę to się włączy ale z czarnym ekranem.

jak źle dysk to się włączy ale z informacją brak nośnika.

jak nie podepniesz pod zasilacz to się nie włączy.

Na początek powyciągaj wszystkie komponety kable itd i włoż na nowo.