Komputer po paru sekundach resetuje się

wczoraj sformatowałam mój komputer. zainstalowałam windows xp i sterownik do karty sieciowej, a dzisiaj miałam zainstalować reszte sterowników. niestety komputer po paru sekundach od naciśnięcia przycisku resetuje się. i tak w kółko. na monitorze raz było widać jak windows xp się ładuje, a teraz już nic nie widać.

bardzo proszę o pomoc! dodaję, że jestem zielona w tych sprawach

podczas uruchamiania komputera naciskaj f8 i w wyłącz ponowne uruchamianie systemu po błędzie i uruchom ponownie jeśli będzie niebieski ekran to podaj kod błędu

a jeśli nadal będzie to robił to by pasowało przetestować pamięc ram programem memtest

możesz albo wybrać wersje do nagrania na płytę albo wersje na pendrive (przy niej pisze new) i wtedy podczas uruchamiania naciskasz f12 (powinno pisać który otwiera listę nie zawsze jest to f12,przeważnie pisze tam gdzie jest jakim klawiszem wejść do biosu)albo w samym biosie zmienić kolejność bootowania

naciskałam F8 i wyskoczyło mi coś takiego:

Menu opcji zaawansowanych systemu Windows

Wybierz jedną z opcji:

Tryb awaryjny

Tryb awaryjny z obsługą sieci

Tryb awaryjny z wierszem polecenia

Włącz rejestrowanie uruchamiania

Włącz tryb VGA

Ostatnia znana dobra konfiguracja

Tryb przywracania usług katalogowych

Tryb debugowania

Uruchom system Windows normalnie

Wykonaj ponowny rozruch

Powróć do menu wyboru systemu operacyjnego

które mam kliknąć?

Przy odpalaniu, tuż przed pojawieniem się logo Windows, trzymaj F8 i z menu wybierz opcję odpalania w trybie awaryjnym.

Po odpaleniu odinstaluj podejrzany sterownik i/lub wyłącz urządzenie (sieciówka?) - prawy przycisk myszy na Mój Komputer / zarządzaj / menadżer urządzeń lub Panel Sterowania / Narzędzia administracyjne / menadżer urządzeń - i tam znajdziesz odpowiednie opcje (piszę z pamięci więc nazwy mogą się różnić).

Jak ruszy to jest przynajmniej znany winowajca, wtedy by trzeba sprawdzić czy aby na pewno ten sterownik jest ok. Sieciówka nie była ruszana, wyjmowana, czyszczona czy cokolwiek?

Miałem IDENTYCZNY przypadek na płycie ASUS, ale działo się tak tylko gdy podpiąłem DVD SATA - ale nic nie wspominasz o tym.

nie sieciówka cały czas jak była tak jest (nic nie ruszałam). sterownik wgrałam z płyty dołączonej do niej. a sterownik mam odinstalować z tej sieciówki, tak?

przepraszam, że trzeba mi to tak wyjaśniać, ale prawie nic z tego nie rozumiem…

chyba jednak coś pomyliłam, bo żadnych programów nie mam zainstalowanych ;/

i to adapter instalowałam a nie sieciówkę, przepraszam! wyłączyłam to i próbowałam znowu włączyć komputer, ale dalej się nie dało, więc znowu jestem w trybie awaryjnym

Oj otworzyłem post jako pierwszy nie widziałem tych wyżej.

Adapter? Czego? Może video czyli kartę grafiki? Jeśli tak to wywal z menedżera urządzeń grafikę i zainstaluj że strony producenta. Jaką była karta to nie napisano, pewnie gdzieś będzie napisane w “papierach” od komputera.

hmm, zainstalowałam ponownie system, sterowniki i do wyłączenia działało wszystko tak jak miało, dzisiaj próbuję znów go włączyć to po paru sekundach resetuje się, tak w kółko… wie ktoś może co z tym można zrobić?

to jest starszy komputer, więc gwarancji już nie mam. komputer resetuje mi się chwilkę przed pojawieniem się logo z Windows’a lub zaraz po pojawieniu się tych pierwszych napisów. teraz znów sformatowałam i zainstalowałam go na nowo, ale podejrzewam, że jutro znów nie będzie się chciał włączyć

Witam

Właśnie ten sam problem przerabiam , z tym że ja już namierzyłem wadliwy dysk twardy , bo w drugim komputerze również się resetuje , a skoleji dysk z drugiego komputera chodzi bez zarzutu w tym pierwszym. :confused:

moze jakies bad sektory bedą ?

pozdrawiam

podlącz do 2 komputera ten zepsuty dysk i uruchom na działającym systemie HD tune i daj zdjęcia z zakładek health i error scan tylko wybierz dobry dysk u góry

Zainstaluj wszystkie sterowniki co ci da Device Doctor: http://www.devicedoctor.com/device-doctor-download.php