Komputer po pewnym czasie zaczyna wolno działać

Nie mam pojęcia co to może być po pewnym czasie komputer czasami zaczyna działać wolniej wszystko przycina. Po restarcie znowu działa normalnie na kilka godzin i znów zaczyna spowalniać. Proszę o pomoc
Windows 7 Professional 64 bit

  1. Procek / Ram / Dysk
  2. Screen z menadżera zadań z obciążeniem np. w czasie pisania odp na dobre programy.

Z Twojego wpisu… Wrozbita Maciej: wymień na nowy :stuck_out_tongue:

No to chyba już znasz odpowiedź, sprawdziłbyś prędkości dysku i będą lipne. Drań pada, do wymiany.

Hej,

36 uszkodzonych sektorów, więc raczej ciężko. Można spróbować zerowania dysku, które usunie wszystkie dane z dysku. Być może uda się sektory odzyskać, ale na cuda bym nie liczył.

Pozdrawiam,
Dimatheus

HDTune_Benchmark_ATA_____ST3250318AS

Tylko dziwne, bo po grze mi najczęściej się tak działo, a do tego karta graficzna zdarzy się że ekran “mignie” i pojawia się że sterownik graficzny przestał działać ale odzyskał sprawność i po tym nagle zaczął normalnie działać. Akurat mi zwolnił godzinę temu i jak karta mignęła i wyświetliła komunikat znów działa poprawnie.

To może trzeba przeinstalować sterowniki do karty graficznej - może pojawiły się jakieś zaktualizowane ich wersje?

Co do dysku to odczyty nienajgorsze - te piki mogą wynikać z uszkodzonych sektorów, ale także z działania antywirusa czy zadań w systemie operacyjnym.

Spróbuję zaaktualizować je ponownie i zobaczę czy to problem może dotyczyć tego, choć to mało prawdopodobne

Skoro pojawia się komunikat, że sterownik odzyskał sprawność, to jest ewidentny błąd po stronie sterowników.