Komputer po podłączeniu karty graficznej zaczyna pipać

Siemanko.

Problemem jest pikający komputer. Postanowiłem sobie że wyjmę k. graficzną. No i tak zrobiłem, lecz gdy ją wsadziłem na nowo komputer zaczyna pipać:/

Wie ktoś co to może znaczyć?? po podłączeniu monitora do karty monitor się nie włącza…

A no i tą kartę wyjąłem raz, i wsadziłem, też pikało, to ją dopchnąłem i działało normalnie lecz gdy zrobiłem to drugi raz już nic nie pomaga :frowning:

POMOCY! !!

No i po co było wyciągać ? :stuck_out_tongue: Wyjmij ją jeszcze raz, przeczyść złącze i interfejs na płycie głównej z kurzu, wsadź z powrotem i upewnij się ze trzyma się mocno i stabilnie. Podepnij dodatkowe zasilanie o ile jest potrzebne.

No dobra :slight_smile:

Ja tam w takich sprawach jestem zielony:p

dodatkowe zasilanie nie potrzebne bo działało bez, przeczyściłem już wcześniej i nic :frowning:

Sygnały są dwa i kąp się restartuje, nie wiem może coś trzeba zrobić?

;]

http://active-comp.pl/bios.html

Jaki masz BIOS? Możliwe, że to nie karta graficzna. BTW. Niczego nie wyłamałeś, etc?

sorki że taki tuman ze Mnie, no ale:p

jak sprawdzić jaki mam bios bo Mi nawet monitor się nie włącza:/

Dodane 23.11.2011 (Śr) 21:32

A i jeszcze dodam że wentylator od karty się kręci po uruchomieniu systemu :slight_smile:

Możesz odkręcić bok obudowy i sprawdzić na kości, jaki to producent…

Ahym… to mam napisane GYGABYTE GA-M555-S3 to to? :smiley:

Nie.

Znaczy już znalazłem, Ja mam BIOS “AWARD” tylko tam nie ma takiego sygnału jak wytwarza się u Mnie, a jeżeli już to pisze że to jakaś błąd pamięci albo błąd parzystości RAM. i o co tu chodzi? :frowning:

Dodane 24.11.2011 (Cz) 10:08

Dobra rozpiszę się trochę może wam to pomoże

Mam kartę ATI Radeon HD2600XT

No i płyta główna GYGABYTE M555-S3

Zasilacz ma 230W :slight_smile:

No więc postanowiłem sobie zmienić tą kartę, więc kupiłem ATI Radeon HD 5450 która potrzebuje 400W zasilania :smiley:

Gdy chciałem odłączyć starą kartę za pierwszym razem miałem problemy… :slight_smile: nie mogłem wyjąć :wink:

no to postanowiłem że zrobię to później. Gdy chciałem pograć ( jeszcze na tej starej ) też usłyszałem ten Bip :-x więc sprawdziłem czy ją dopiąłem, okazało się że nie :wink: jak ją już dopchnąłem wszystko było git :smiley: działała bez szwanku.

Na drugi dzień doszła do Mnie nowa karta, więc odkręciłem starą i ją wyjąłem. Lecz wcześniej gdzieś wyczytałem że najpierw trzeba przy wpiętej starej karcie odinstalować stare sterowniki. No to więc na nowo włożyłem starą kartę, no i od tej chwili nic… :frowning:

Jak naciskam “POWER” komputer robi “bip” no to widząc co Mi pisaliście na Forum pomyślałem że może podepnę już tą nową.

Nie wiem czy to możliwe żeby karta która potrzebuje zasilacza 400W działała na 230W no ale :wink:

Więc ją włożyłem, gdy naciskam przycisk “POWER” komputer nie “bipa” tylko cały czas się restartuje. Może to dlatego że za mały zasilacz nie? :slight_smile:

No nie wiem, a może to coś z płytą czy coś…

A no i przy okazji wyjaśnijcie Mi na czym polega błąd pamięci, i ta nie parzystość RAM, bo za chu* nie wiem co to znaczy :wink:

I dziękuję za chęć pomocy :slight_smile:

Możliwe, że ruszyłeś kości pamięci i to przez nie pipa :smiley:

Wyciągnij je, banki przedmuchaj, a styki pamięci wyczyść alkoholem (żadnym likierem! tylko coś czystego).

I mam tak centralnie polać na to i poczekać 20min.? :slight_smile:

Dodane 24.11.2011 (Cz) 16:18

A no i czy jakąś zwykła wódka wystarczy czy coś innego, a może woda utleniona co? :slight_smile:

Dodane 24.11.2011 (Cz) 16:37

Hym… :-x

Zrobiłem jak napisałeś, teraz jak włączam kompa nie “pipa” :slight_smile:

Jest tak: wciskam POWER, odpala się po czym zaraz robi restart i monitor nic… :frowning: nie ma obrazu, nawet monitor się nie włącza :cry:

I co teraz? :?

Dodane 24.11.2011 (Cz) 16:38

Aaaaa… dodam że wiatrak w karcie pracuje :wink:

Chyba nie wzieles pol litra i nie oblałeś po prostu płyty ? :shock:

Zasilacz możesz odrazu wymienić , na tym syfie tylko spalisz sobie kartę + resztę podzespołów.

Możliwe ,ze uszkodziłeś jakieś kondensatory na płycie(lub wyrwałeś styk PCI/AGP-pisałeś ,ze miałeś problemy) , jeżeli bios krzyczy o ram to wyciągnij wszystkie kości i sprawdzaj czy z pojedynczymi kościami wstaje (i zmieniaj sloty) .

Ale pierw sprawdził bym czy system wstaje z innym mocniejszym firmowym zasilaczem (może być i nie firmowy …twoje komponenty, twoja sprawa aczkolwiek posiadałem już dwa firmowe zasilacze z wyższej polki , tagan i bequiet i obydwa padły (0 OC)…teraz mam jeden za 50 € od LC power (550W-niby) i wszystko śmiga … póki co.) , jeżeli zasilacz nic nie daje --> sprawdzić kości no i oczywiście musisz w 100 % zdiagnozować piski bo jeżeli masz BIOS awarda to na liście jest na pewno ten pisk co u ciebie występuje , wystarczy się przysłuchać inaczej nie możemy Ci pomóc jak nie dasz rady nie pozostaje nic innego jak serwis.

Hehe, to by były jaja…

Kondensatory też możesz sprawdzić.

http://blog.compmaster.ks.ua/wp-content … es/002.jpg

Te złe zaznaczone na czerwono (wypukła góra).

Może i ja podepnę się pod ten wątek ponieważ mam podobny problem, tylko że mój laptop po włączeniu się zaczyna pipać ( nie wiem ile jest sygnałów ale sporo, i po nich się nie wyłącza ). Szukając na necie znalazłam, że należy naciskać “F5” i komputer powinien się włączyć. Ten sposób działa ale dalej nie wiem co jest przyczyną tego pipania.

Dodam, że laptop nie spadł, nie zalał się itp, po prostu któregoś dnia nie dało się go normalnie włączyć.

Dobra działa :smiley:

Rozwiązaniem problemu było wyjęcie RAM-u i włożenie go powrotem :-o ale jak zwykle nic nie trwa wiecznie :wink: jakiś plik od Windowsa został naruszony i dupa, płyty nie mam może macie jakieś pojęcie skąd ściągnąć Xp-pro.? 8)

Jak by co piszcie na pw. Bo może będzie naruszenie czy coś :slight_smile:

Ale dzięki za wszystko =D>

Dodane 25.11.2011 (Pt) 14:09

Aaaaa no i ten drugi problem kolegi :wink:

Ja po zalaniu Swojego Laptopa też mam ten problem do dziś, no ale kto by tam się tym przejmował, ważne że działa :slight_smile:

Ja naciska cały czas “ENTER” i się włącza 8)

No chyba że ktoś ogarnia takie coś i wie co z tym zrobić to też podziękuję :lol:

XP pro możesz ściągnąć z regalu sklepowego.

Kali jeść, Kali pić. Eee… O co Ci chodzi?!?

No że u Mnie w Lap. to też przy starcie systemu komputer “bipa” tak jak kolega to napisał, i Ja żeby odpalił się system to naciskam cały czas “ENTER” :wink:

Suszoczarny16 , kiedyś się z tym spotkałem i powodował to klawisz dociśnięty na stałe.

Jeśli jednak laptop nie najnowszy, to podejrzewam baterię od BIOSu. Co to za laptop i kiedy kupiony?