Komputer po resecie się nie włącza

Witam zaczne od tego iż nie wiedziałem jaką dać nazwe tematu niewiem jak nazwać mój problem dlatego jest taka a mianowicie po podkręceniu pcorsora nieważne czy 1 mhz czy 20 to gdy użyje przycisku reset lub uruchom ponownie komputer się nie uruchamia ponowanie jest czarny ekran ale gdy przytrzymam przycisk power i włącze go to jest ok denerwuje mnie to najbardziej podczas wgrywaniu programów czy windows update ponieważ wymaga uruchomienia komputera ponownie a musze go ręcznie wyłączać. w czym może leżeć problem ? dane komputera w podpisie

krejzol123 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

A jaki masz zasilacz?

Zasilac wcześniej chieftec pożyczopny teraz nadal tracer ale wcześniej to samo tak sie dzieje po zmianie płyty z msi na gigabyte bo wcześniej jak podkręcałem na msi to nie było takich problemów

Jak widać nie tylko Ty masz problem z tą płytą:

http://www.tomshardware.co.uk/forum/265 … ck-problem

“This mobo can’t pass 343 fsb…higher then that it will not boot”

to co w takiej sprawie musze zrobić ?

Przywróć domyślne wartości i nie kombinuj.

niemam zamiaru cofać ustawień ponieważ podkręciłem z 1.8 na 2.4 a to duży sukces i jest zauważalny skok dwydajności i nic sie nie grzeje ale dlaczego takie coś da sie to jakoś zrobić nie powracając do domyślnych ustawien zależy mi na tym oc a skoro on jest na tej płycie to poiwnna się dać.

U siebie miałem podobne objawy, zmień Performance Enhance http://www.legitreviews.com/images/reviews/581/gigabyte_x38_performance.jpg

na turbo tak ?

Już nie pamiętam jak ustawiłem u siebie, sprawdź na początek Turbo.

ok dzięki sprawdze i dam znać najpóźniej jutro :slight_smile:

Dodane 07.05.2013 (Wt) 22:32

niestety zmiana na turbo nic w tym nie pomogła jednak zauważyłem że komputer włącza się o wiele szybciej. jak nie to , to co dalej mogę zrobić ?

Dodane 07.05.2013 (Wt) 22:40

oraz w indeksie wydajności pamięc ram z 6.2 skoczyła do 6.9

Czegoś tutaj nie rozumiem.

Nie każdy egzemplarz działa tak samo. Są wyjątki w górę i są wyjątki w dół.

Twój komputer po OC najwyraźniej zalicza jakieś błędy.

Pamiętaj, że zawieszanie komputera po restarcie, następnie resetowanie go lub odcinanie dopływu prądu “na siłę”, może się przyczynić do większych strat niż Ci się wydaje.

rozumiem ale to jest przecież chore że nawet jak o 1 mhz podniose kompa niemożna resnąc bez przesady.

Hej,

A próbowałeś aktualizacji BIOS’u płyty głównej? Najnowsza wersja to F03, oczywiście dla płyty z rewizją 1.3.

Pozdrawiam,

Dimatheus

moja płyta ma rewizję 2.0 sprawdzałem na płycie to co update biosu ? a jak sprawdzić aktualną wersje biosu?

Hej,

W czasie startu komputera i testów POST pojawiają się informacje o komponentach komputera. Najczęściej przy płycie głównej podawana jest też informacja o BIOS’ie - na przykład w takiej postaci:

Award Modular BIOS v4.55PG (...)

W6163MJ v5.6 041301 (...)

Można też wersję BIOSu odczytać z systemu Windows. Można posłużyć się programem CUP-Z - zakładka Motherboard - Pola BIOS. Wersję można też odszukać przy pomocy systemowego programu msinfo32.exe.

W przypadku płyty z rewizją 2.0 najnowszy BIOS, to wersja FB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

niestety bios zaktualizowany do najnowszej wersji i dalej to samo :confused:

Dodane 13.05.2013 (Pn) 14:43

refresh

Hej,

Może więc problem leżeć po stronie zasilacza bądź samego zainstalowanego systemu operacyjnego - w tym drugim z przypadków możemy mieć do czynienia z problemami z instalacją HAL’a. By to wykluczyć wejdź do menadżera urządzeń, rozwiń gałąź Komputer i napisz, pod jaką nazwą on wykrywany.

:arrow: Masz możliwość podmienić zasilacz na inny?

Pozdrawiam,

Dimatheus