Komputer samoczynnie się zamyka

Witam od wczorajszego dnia mój komputer zaczął sam od siebie się zamykać (wyłączać) podczas grania czy też przeglądania internetu.

Specyfikacja mojego komputera: Lenovo ThinkStation S20

Zasilacz: acbel fs8003
Procesor: Intel Xeon w3565
Płyta główna: Lenovo X58 LGA1366 S20 FRU: 71Y8820 64Y7517 71Y8819
Karta graficzna: sapphire hd 3450 512mb ddr2

Temperatura podczas gry (tylko CS 1.6) oraz przeglądania internetu max 42°C
Procesor poddałem testu obciążenia programem OCCT test trwał 5 minut najwyższa temperatura jaka była to 91°C.

i co dalej sie dziwisz czemu sie wyłącza xD

Temperatura to jedno, ale jak wywala przy przeglądaniu sieci to stawiałbym na ten bezimienny zasilacz, ale na pewno warto zrobić porządek z chłodzeniem.

Przecież ma nazwę. Mało tego, to chyba jest nawet OEM na pierwszy montaż, więc raczej nie byle co.

Zdecyduj się, czy komputer się zamyka (system przechodzi normalną procedurę zamykania), czy komputer wyłącza się nagle, na zasadzie utraty zasilania?

Sam przechodzi w procedurę zamykania

Skoro sam zaczyna procedurę zamykania ,to albo coś nieumyślnie klikasz ,albo może to też być wirus. Myślę ,że logi by się przydały.

Zresetowałem komputer do ustawień fabrycznych ale problem się nadal powtarza ponadto skanowałem komputer darmowym antywirusem Avast i nic mi nie wykazało o ile ten “antywirus” wgl działa

A czy ty przypadkiem nie zamykasz komputera przyciskiem z klawiatury lub skrótem? Patrzyłeś w ustawieniach, w sekcji zasilania? Jak wyżej, chłodzenie jest do poprawy. Nie napisałeś, ile masz pamięci RAM.

12 GB DDR3
Nie mam żadnego skrótu do wyłączania komputera ani nie ma opcji przypadkiem naciskać przycisku power

A jaki system?

Ten zestaw masz https://www.morele.net/komputer-lenovo-lenovo-thinkstation-s20-w3565-3-20ghz-12gb-500gb-nvs-windows-10-professional-pl-uniwersalny-6138311/?gclid=EAIaIQobChMI5tfC4MzU6AIVCc13Ch0ofgopEAAYASAAEgITdvD_BwE&gclsrc=aw.ds? Moim zdaniem, nie tylko zasilacz może być słaby, ale i też karta graficzna.

Kartę graficzną mam nową ale jeszcze nie włożoną do komputera ponieważ nie mam adaptera.

Ściągnij sobie adwcleaner i przeskanuj komputer pod kątem szkodliwych plików. Patrzyłem płytę i jaki adapter oraz jaką masz kartę graficzną? Mam na myśli tą nową.

Nowa karta też nie jest jakaś z wyższej półki bo to tylko GT 1030 i adapter DVI (24+1) na VGA

Dobra wiem o jaki adapter Ci chodzi.

1 polubienie

Tak próbowałem niestety nie pasuje
Przeskanowałem komputer tym programem i nic nie wykazało

Sprawdziłem zasilacz i wychodzi, że ma 625W, nie jest źle, ale ta karta graficzna 512MB może nie wyrabiać. To tylko moje zdanie. Na twoim miejscu, mimo to, wymienił bym zasilacz. A jak odpalisz przeglądarkę, gry, to ile masz zużytych zasobów?

A jak mógłbym to sprawdzić?

Najeżdżasz na pasek menu-> prawy przycisk myszy i masz menedżer zadań. I pokazujesz zakładkę wydajność.