Komputer po starcie nie widzi CD-ROM a muszę wgrać windows

Witam,

Mam problem, dzisiaj kupiłem nowy dysk i ram wszystko podłączone przez ludzi w sklepie.

Problem polega na tym że włączam kompa żeby wgrać nowego Windowsa i nie mogę wgrać bo komputer nie widzi CD-ROMu. Wchodzę do Biosa i komp nie widzi CD-ROMu

Co robić??

Może masz źle ustawioną zworkę na CD-ROMie. Albo podepnij na inne wejście na taśmie.

Słuchajcie no ogólnie to pobawiłem się w biosie i CD-ROM ruszył i teraz jest taki problem że chciałem zainstalować XP no to komputer ustawiłem tak żeby startował z CD-ROMu i ruszył pojawiły się błędy podczas instalacji włączyłem jeszcze raz doszedłem do podzielenia dysku na partycje bo był pusty no to podzieliłem i przy podziale kolejny błąd to jeszcze raz próbuję zainstalować i wyskoczyła informacja że trzeba sformatować partycję na której ma być nagrany Windows no to robię format i gdzieś na 32% błąd potem próbowałem jeszcze raz zainstalować ale po wyborze z 3 opcji jak to jest na samym początku wybrałem instalacja xp zawszę pojawia się błąd i trzeba zaczynać od początku.

No to teraz podłączyłem ten dysk nowy do mojego kompa sprawnego i sformatowałem jedną z partycji co ciekawe Windows na tym dysku widzi tylko jedną z partycji tą C dysk ma 80GB a mi pokazuje jedną partycję 20GB nie wiem co jest grane ale spróbuję zainstalować xp jeszcze raz.

Co o tym myślicie??

Zobacz czy w tym programie widzi twoje partycje (docelowy adres):

C:\WINDOWS\system32\diskmgmt.msc

Sorry że tak późno pisze mam jeden monitor i tak muszę skakać.

Dobra do rzeczy. Zrobiłem tak że przy pierwszej instalacji podzieliłem dysk na partycję zrobiłem to w instalatorze Windows XP wybrałem wielkość partycji i enter praktycznie od razu pojawił się błąd i musiałem włączyć kompa … resztę opisałem wyżej.

Kiedy mam sformatowany dysk czyli tą partycję którą widać C to instalator Windows XP dochodzi do momentu podziału partycji i wyboru na którą z partycji ma zainstalować system ale zaraz potem pojawia się komunikat o błędzie i muszę resetować kompa i tu ważna uwaga jak jest sformatowany dysk to instalacja zachodzi dalej a jak już coś na dysku jest to instalacja zrywa się dużo wcześniej.

Może należałoby postawić Bios co myślisz??? Bo on w tym komunikacie o błędzie coś tam wyświetla z pamięcią biosu i z jakimś sterownikiem który trzeba wyłączyć albo zaktualizować bios kurcze nie wiem co zrobić.

Czy byłby to problem Windowsa XP?? Chyba nie może z tym biosem coś jest jakaś aktualizacja co myślicie?

A co dokładnie? Przepisz.

Wiesz co napisalbym Ci ale musiałbym podłączyć kompa tamtego jeszcze raz odpisz czy poczekasz ok??

Złączono Posta : 03.03.2007 (Sob) 0:45

dobra dajcie mi chwile zaraz wracam z dokładnym opisem informacji o błędzie

Złączono Posta : 03.03.2007 (Sob) 1:33

Dobra to przepiszę wam dokładnie to co mi się pojawia podczas tej instalacji po wybraniu na której partycji ma się wgrać Windows XP dodam że zworki na dysku mam ustawione na CABLE SELECT – tak mi zostawili Ci ze sklepu.

Ok. to co mi wyskakuje to, to:

Pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Jeżeli poraz pierwszy widzisz ekran błędu stop, ponownie uruchom computer.

Jeżeli ten ekran będzie się pojawiał wykonaj następujące kroki:

upewni się czy wszelki sprzęt i oprogramowanie są poprawnie zainstalowane.

Jeśli jest to nowa instalacja, poproś producenta sprzętu lub oprogramowania o wszelkie aktualizację dla systemu Windows, które mogą być potrzebne.

Jeżeli problem będzie się powtarzał, wyłącz, lub usuń wszelki nowo zainstalowany sprzęt i oprogramowanie.

Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, takich jak buforowanie i przesłanianie.

Jeśli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij F8, aby wyświetlił zaawansowane opcje startowe, a nastepnie wybierz opcje tryb awaryjny.

Informacja techniczna:

*** STOP: 0x000000D1 (0x00000000,0x00000002,0x00000000,0x8532F030)

Dobra to byłoby tyle czekam na odpowiedź co to może być za problem dodam że próbowałem zainstalować też win 98 ale wyskoczył mi komunikat

Błąd ochrony systemu Windows