Komputer po starcie zawiesza się na kilka minut


(Mader878) #1

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem, który irytuje mnie coraz bardziej. Otóż po tym jak komputer się uruchomi, załaduje wszystkie programy itd., nagle zawiesza się na 2-3 minuty, gdzie nie można zrobić kompletnie niczego, a po tym czasie jak gdyby nigdy nic zaczyna dopiero chodzić na normalnych obrotach. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale dzieje się tak niemal za każdym razem. I to bez względu na to jaki program odpalę po starcie. Być może ma to związek z kartą graficzną, którą jakiś czas temu wymieniałem, ale nie mam pewności czy to akurat o to chodzi. Komputer ma też już swoje lata (7, a może i 8). Nie wiem, jakie dane mam podać. Karta GeForce 9600 GT, procesor Athlon 64 3800+, 2 GB RAMu, Windows XP. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc czy sugestie.


(JNJN) #2

A jak się zawiesza, nie reaguje na klawiaturę, myszkę (kursor), czy dalej ładuje system i świeci się dioda dysku.


(Mader878) #3

Kursor się zamieniał w klepsydrę. Wyłączyłem realplayera przy starcie i jak ręką odjął komputer już się nie zawiesza. Widocznie jak włączałem internet to automatycznie w tle ten realplayer szukał jakiś aktualizacji czy cuś i zawieszał kompa. Jak problem wróci to dam znać, ale wszystko wskazuje na to, że chodziło właśnie o to.

-- Dodane 21.09.2013 (So) 11:29 --

No niestety myślałem, że to pomogło, ale to było raczej zaleczenie problemu, bo zniknął na jakiś czas, żeby wrócić niedawno ze zdwojoną mocą. Podsumowując - po starcie komputer załadowuje wszystkie programy itd., chcę odpalić przeglądarkę czy chociaż wejść do jakiegoś folderu to zaczyna się zawieszać. Odwiesza się na jakieś 2 sekundy, po czym znowu się zawiesza i tak przez około już teraz 5 minut. Czasami jak się uda wejść do menedżera zadań to widzę oczywiście stałe użycie procesora 100%. Po tych 5 minutach użycie spada i komputer chodzi normalnie. Czyściłem z kurzu procesor, wiatraki, kartę, ale nic nie pomogło. Zrobiłem też naprawę systemu Windows, ale to też w niczym nie pomogło. Zastanawiam się nad formatem, choć zdaję sobie sprawę, że to raczej obejście problemu. Przy starcie uruchamiają się tylko 3 procesy - ctfmon.exe, NvCplDaemon i Play, z którego mam internet. Ma ktoś jakieś rady?

-- Dodane 22.09.2013 (N) 12:52 --

Okazało się, że komputer zawiesza się przez przypominanie o aktualizacji Windowsa. Wyłączyłem je całkiem i problem został rozwiązany od ręki.