Komputer po uruchomieniu całkiem się zacina

Witam nie wiem czy to dobry dział bo nie wiem czy to wina wirusa czy sprzętowa, ale sytuacja wygląda tak jakieś 3 dni temu podczas grania czy też przeglądania internetu zauważyłem że proces system pobiera 30% CPU jest to problem podczas grania ponieważ się przycina gra. No więc chciałem uruchomić ponownie system niestety zaciął sie podczas wyłączania (czarny ekran) więc go wyłączyłem przyciskiem. Po uruchomieniu niby jest wszystko dobrze ale po chwili jest kompletne zawieszenie, wiec znowu reset po uruchomieniu postanowiłem trochę poczekać i dało efekt bo się nie zaciął więc zacząłem normalnie korzystać ale po chwili znowu zcina. Dodam że jest to laptop dell inspiron 7520, mam dwa systemy Windows 8.1 oraz Windows 10 (wersja próbna).

Jako ochrony systemu używam Malwarebytes Anti-Malware oraz Comodo Internet Security. W związku że nie mogłem zrobić skanowania na 8 zrobiłem na 10, dodam że 10 chodzi dobrze, oba programy znalazły kilka plików więc je usunąłem i po uruchomieniu 8 było dobrze przez parę dni ale znowu podczas grania proces system się uaktywnił i ten sam problem. Dodam jeszcze że kiedy to się zaczeło zacząłem używać programu Top netinfo tylko miałem z nim problemu ponieważ MBAM go blokował a dokładnie ochrona przeciw złośliwym stronom po jej wyłączeniu internet chodził normalnie. Tylko że po uruchomieniu komputera ten program jest wyłączony więc nie wiem czy to jego wina. Proszę o pomoc bo już nie wiem co zrobić. Na razie korzystam z Windows 10.

Przepraszam jeśli jest to trochę niezrozumiałe.

Witaj, a czy na Windows 10 też uruchamiasz grę i Ci się zacina ?? Jakie temp. są podzespołów podczas grania ( w stresie) i jakie w spoczynku ??

Uruchomiłem windows 8 dziś i chodzi na razie normalnie. Co do Windows 10 grałem trochę w NFS Rivals i nic się nie działo, a na win8 gram aktualnie w Far cry 3, na win10 nie mogłem uruchomić bo czegoś tam brakowało. Temperatury jak tempertury wiatrak na maksa no ale wiadomo to jest laptop, dodam że wcześniej robiłem testy programami obciążającymi i mierzyłem temperature, raczej było ok jak na laptopa, pasta nie dawno wymieniana i oczyszczony z kurzu, ale jak grałem w NFS nic się nie działo a jest bardziej wymagające od Farcry 3. Ale te problemy są głównie związane z procesem system według mnie z tego co zauwarzyłem.

Myślałem że jest już wszystko dobrze ale dziś podczas oglądania filmu znowu problem się pojawił. Macie jakieś pomysły co może być przyczyną?

Szczerze miałem tak samo, i poszedłem do serwisu i powiedzieli ze płyta główna do wymiany, no i na razie działa, ale podczas wyłączania jest czarny ekran nie wiem czym to spowodowane, tydzień po formacie tak się stało, tak jak by przechodził sam w typ uśpienia czy hibernacje, ale w opcjach zasilania jest wszystko ok przypisane, wiec nie wiem, w ACPI w biose mam tylko opcje światła czy maja migać czy świecić 

Co do F3 na W10, pewnie brakowało Ci bibliotek dx… Ściągnij i doinstaluj DX9. Wtedy powinno wszystko działać. Co do skoków użycia procesora, to może to być wina, którejś aktualizacji lub może być coś nie tak z antywirusami. Osobiście polecam wypróbować Nortona zamiast tych dwóch programów. Na start masz 3 m-ce, więc możesz przetestować produkt zanim go zakupisz. Odinstaluj Comodo i Antimalware. Zrób restart po każdym odinstalowaniu. Zainstaluj Nortona i przeskanuj komputer. Doinstaluj DX9 i sprawdź. Powinno pomóc.

Korzystam z tych antywirusów już kilka lat i nie miałem żadnych problemów, mogę zainstalować nortona tylko do przeskanowania? Wydaje mi się że to może być spowodowane programem top netinfo, tylko to zacina się po jakimś czasie i nie zawsze. Oglądałem sobie film poszedłem do łazienki jak przyszedłem ekran był wyłączony (mam tak ustawione) ruszyłem myszką i zcina, nic się nie da zrobić można tylko myszką ruszać nie działa nawet ctrl+alt+delete, jak próbuje go uśpić przyciskiem to tylko ekran zgaśnie i nic się nie dzieje, pozostaje tylko go wyłączyć. I po włączeniu jak coś szybko zrobie to też się zatnie. Program top netinfo uruchamiam ręcznie więc po uruchomieniu komputera jest wyłaczony.

Czy jak nie uruchomisz programu to wszystko działa ok czy nadal jest problem? Jeśli działa normalnie bez ściny to wina programu. Sprawdź jeszcze wtedy użycie zasobów. Wynikałoby z tego, że któryś proces używa sporej liczby zasobów lub katuje procesor.

Pisałem na początku że podczas grania proces system nagle pobiera 30% CPU, ale nie zawsze chyba tylko kiedy uruchomiony jest top netinfo i też nie od razu, moge pograć godzine może więcej. Jak pisałem program top netinfo uruchamiam ręcznie czyli jak się zaciął zresetowałem go to po uruchomieniu program nie był uruchomiony. A i tak się zaciął. I niestety nie mogę sprawdzić kiedy się zatnie czy jakiś proces obciąża procesor bo nic nie można zrobić.

Wygląda na błąd systemowy. Spróbuj przywracania systemu. Ewentualnie ponowna instalacje programu. Najpierw odinstaluj program i wyczysc rejestr. restart i zainstaluj ponownie.

Tego programu się nie instaluje. Na razie po prostu przestane z niego korzystać i zobacze czy problem będzie się pojawiał.