Komputer po włączeniu ciągle się zawiesza

:frowning: Mam problem z moim komputerem już od dłuższego czasu. Był dwa razy w naprawie, niby wszystko git, powiedzieli że był zawirusowany ale po tygodniu użytkowania zaczyna się wszystko do nowa. Czyli - włączam kompa, a po chwili on się zawiesza nic nie działa, alt+ctrl+delete nie reaguje, jedynie mogę zrestartować. Dzisiaj już zwątpiłam ponieważ zaczął jeszcze dodatkowo “pipczeć”. Ekran czarny, komp pipczy a ja nie mam na to sposobu. Wcześniej przed “naprawą” sam się restartował. Teraz “tylko” się zawiesza przynajmniej narazie.

Proszę o podpowiedź co może być przyczyną, bo w serwisie wymienili mi wiatraczek i powiedzieli ze to to. A jednak nie pomogło.

Podajesz za mało informacji. Jakimasz system wgrany, czy masz jakieś programy zabezpieczające kompa (antywirus, firewall itp). Przydałaby się też konfiguracja sprzętowa komputera. Przeczytaj tez (jeśli nie wiesz) o HijackThis i wklej tu loga z tego programu. Wtedy coś możemy pomóc, bez tego cięzko.

tak konkretnie to się nie znam na komputerach, ale z tego co wyczytałam i znalazłam to jest tak: Windows XP Professional wersja 2002, AMD Duron procesor 1,20GJz, 256 MB RAM, nie mam antywira żadnego ostatnio skanuje on line pandą, a wcześniej zanim się konkretnie posypał to miałam avasta wgranego

Złączono Posta : 24.07.2005 (Nie) 21:49

a oto proszę - loga zdaje się :))

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 21:49:26, on 2005-07-24

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

C:\Program Files\Tlen.pl\tlen.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

D:\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.google.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O4 - HKLM…\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM…\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM…\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKCU…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE

O8 - Extra context menu item: Eksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O16 - DPF: {9A9307A0-7DA4-4DAF-B042-5009F29E09E1} (ActiveScan Installer Class) - http://www.pandasoftware.com/activescan/as5/asinst.cab

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

:o :o jeszcze takiego krótkiego loga nie widziałem. Ale jest czysty :slight_smile:

To jest cały log? Krótki jakiś… Ale jeśli cały to wyglada że jest czysto. Aż dziwne skoro piszesz że bez antywirusa jedziesz :slight_smile:

A to “pipczenie” to jest podczas startu komputera? Jeśli tak, to można z niego sporo wywnioskować, trzeba tylko znać kod tych dźwięków - w ten sposób komp informuje z jakim składnikiem ma problemy. Niestety te kody są różne dla różnych producentów płyt głównych. Masz instrukcję do swojej płyty głównej? Tam są te kody opisane (po angielsku oczywiscie :slight_smile: ) Podejrzewam że masz jakiś problem z pamięcią RAM albo kartą graficzną, ale to tylko domysły. Ale te piski by to sugerowały (jeśli to piski na starcie tak jak myślę) Jak tak, to jednak serwis cię czeka…

Sam miałem styczność z podobnym urządzeniem, który w swojej historii zaliczył sporo serwisów… Ciężko takiego doprowadzić do porządku… Piszesz, że problem masz od “dłuższego czasu”… Spróbuj sobie przypomnieć, co konkretnie stało się z Twoją maszyną, że zaczęła się psuć… Czy spadła, czy wypiąłeś taśmę z HDD podczas pracy kompa, czy coś strzeliło, czy używałeś kompa podczas burzy i się wyłączył…

Czy te dwa razy to w tym samym serwisie?

Dostałeś gwarancję na komputer?

Ten wiatraczek co wymienili to gdzie? Procek, zasilacz?

Ile czasu po powrocie z serwisu komputer chodził poprawnie?

Skoro zrobili go, a on dalej nie działa polecam zmienić serwis. Są takie niechlubne przypadki, gdzie zamiast pomagać - z premedytacją psują aby do nich wrócić ponownie :?

Otwórz klapę komputera, przełóż RAM, odkręć karty rozszerzeń i dokładnie je dociśnij (nie za mocno, lecz zadbaj o to, aby każda siedziała pewnie i dokładnie w swoim slocie). Sprawdź taśmy czy są dopięte do dysków. Zobacz, czy wiatraczek na procku się kręci w dobrym tempie…

Sadur a na jakich płytach nagrywałeś ? Może nagrywarka nie wspołgra z daną firmą :?

:o :o ale o co chodzi?? Gdzie tu była mowa o jakimś nagrywaniu… :?

ja mam jeszcze krótszy

u mnie też komp czesto wiesza sie i restartuje

W moim przypadku mogą być 2 przyczyny

1.wiatrak od procesora się nie kręci

2.wymieniałem kiedyś zasilacz od kompa i może gdzieś jest jakiś styk albo kabelki źle podłączyłem(ale raczej jakbym źle podłączył to by mi nie działal??)

I co? Tak spokojnie sobie z tą świadomością żyjesz, że ci się wiatrak na procku nie kręci? Czekasz aż dym z niego (procka) pójdzie? Znudził ci się twój procesor? :wink:

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin:

czekam aż procek się zjara i kupie nowego kompa :smiley: :smiley:

No to od razu wyrzuć całego kompa przez okno, na co tu czekać? :?

już miałem tak zrobić ale zostałem powstrzymay :smiley:

poprostu kupie sobie nowy wiatraczek i mam nadzieje że bedzie wszystko wporzo

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Jak już mówiłam komputer znam pobieżnie ale dzisiaj odkryłam że jak się zawieszał przy włączeniu i go zrestartowałam to nie chciał się ponownie uruchomić a jak go walęłam (lekko oczywiście) to zajarzył i się nie zawiesił już, czyli że to może być coś nie dokładnie złączone tak? Poluzowane jakieś złącze czy coś w tym stylu?