Komputer po wymianie cpu

Cześć
Po włożeniu procesora, nałożeniu pasty i podłączeniu komputera włącza się tylko logo lenovo i resetuje sie w momencie uruchamiania systemu, mogę wejść w bios itd ale to wszystko… Nie wiem co mam zrobić więc proszę o radę, z góry dziękuję

  1. autonaprawa windowsa (robis kilka resetow i zaskoczy niebieski ekran z opcjami)
  2. zgranie wazmych plikow i reinstalka - typowy objaw jeżeli wymieniasz procki z innej architektury.

W biosie zrób load optimized defaults lub reset zworką na płycie.

1 polubienie

To z biosem już robiłem, gdzie jest zworka? Szukałem ale nie mogę znaleźć

Podaj model płyty i procesora.

Komputer to lenovo mp93p sff a o płycie nic nie znalazłem na necie procesor i3 4130

Upewnij się, że chłodzenie procesora jest poprawnie zamocowane. To wygląda na przegrzewanie się procka w momencie, gdy dochodzi do bardziej zaawansowanych operacji. Sprawdź w BIOS jaka jest temperatura CPU.

1 polubienie

Odczytaj nazwę płyty z płyty. Otwórz obudowę i poszukaj zworki.
Dodatkowo trzeba sprawdzić czy ta płyta wspiera ten procesor i od jakiej wersji biosu, a jaką ty masz. Jaki wcześniej miałeś proc?

Może to tak u ciebie wyglądać.
https://lnv.i.lithium.com/t5/image/serverpage/image-id/144930i54DE0A3C8F7DEAB5?v=1.0

1 polubienie

Dlaczego władowałeś procesor i3 skoro ten komputer obsługuje procesory Intel® CoreTM i7-4770 (4th generation) oraz Intel® CoreTM i5-4570/4670 (4th generation)?

… czyli kolejny potworek made by “firmowa płyta” " do/z poleasingowego komputera " :wink:

Próbowałem już wszystkiego ale nadal to samo :confused:

Jaki procesor na jaki wymieniłeś i dlaczego? Masz ten stary by włożyć? Astor Ci napisał, ze to raczej nie pójdzie na tej płycie.

Dziwne, że POST przeszedł. Zazwyczaj, gdy CPU jest niekompatybilny, komp w ogóle nie powinien wystartować.

Procesor przecież chodzi bo jest wykrywany przez bios, problem jest przy próbie uruchomienia systemu

robiłeś reinstalkę?

1 polubienie

Tylko to mi zostało więc spróbuję, dzięki