Komputer po zacięciu nie odpala się, Windows XP

Witam, mam pewien problem z komputerem. System Windows XP. W czasie pracy, nagle się zaciął i tylko reset wchodził w grę. Problem w tym, że po resecie już się nie otworzył. Przy otwieraniu dochodzi do ładowania loga Windows, załaduje a potem mam tylko czarny ekran no i czy uruchomić system normalnie, tryb awaryjny itp. Próbowałem już każdej opcji i nie idzie nic. Pojawia się tylko czarny ekran i nic dalej. Macie jakieś pomysły co mogło się stać i jak to naprawić ? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam. Podaj, jaki masz sprzęt. :slight_smile:

1/ Jakie programy były uruchomione w momencie, kiedy komputer się zaciął?

2/ Sprawdź, czy komputer wydmuchuje powietrze przez otwory wentylacyjne.

Witaj.

Zbootój z płytki windowsa, przeprowadź naprawę systemu ewentualnie przywrócenie systemu z zapisanego punktu. Jeśli nie pomoże , to raczej jakaś usterka sprzętowa. Jeśli masz włożone dwie kości pamięci to wyjmij jedną i spróbuj włączyć komputer.

Pozdrawiam.

Zbootowałem płytę z XP, załadowało to co miało załadować, ale nie wyskoczył mi ekran głowny gdzie wybiera się czy naprawić czy postawić na nowo. Po prostu pokazał się cały czarny ekran z kursorem do pisania w lewym górnym rogu (mrygający “_” ). Jakieś diagnozy ? Wrzucałem dwie płyty z XP i niestety ciągle czarny ekran.

Sprawdzałeś pamięci?

Mówisz, o RAM ? Mam odłączyć i podłączyć ?

Wyjmij na przemian kości pamięci i sprawdzaj czy odpali.