Komputer po złożeniu nie uruchamia się

(Dawidson 12) #1

Witam.

Złożyłem komputer: Asus P5K SE/EPU s.775 P35, C2D E7200, 2x1gb ddr2 @800 geil black dragon, gigabyte hd4850, wd aaks 320gb, neotec maximus 440W. Po naciśnięciu power, wszystkie wentylatory etc chodzą, dysk też, ale obraz się nie załącza. Z zasilacza do płyty głównej podpiąłem 20 pinowe gniazdo + 4 pinowe, do karty graficznej wchodzi 6 pinowe. Mam dodatkowo napęd na sata podpięty. Próbowałem z jedną kością, ale nadal nic. Coś swoją drogą instrukcja jest niepełna do płyty głównej, nie pisze jak podłączyć przedni panel z dźwiękiem i gdzie włożyć hdd led oraz speaker (ten głośniczek). Czy jest coś winne to, że mogłem pomieszać coś z tymi kabelkami - power, reset itp? Albo, źle włożyłem procesor (w co wątpie, bo upewniałem się kilka razy zanim założyłem chłodzenie na niego [boxowe jak coś]). Wiem, że były już jakieś tematy z tym problemem, ale żaden nie pomaga rozwiązać problemu.

(flaszer) #2

Nie pomieszałes kabelków, skoro po odpaleniu ruszają wentyle. Może źle podłączyłes wtyczkę do grafy, ew. zasilanie, albo krzywo siedzi w gnieździe.

(M Zganiacz) #3

Jeśli wiatraki chodzą a nie ma obrazu to może źle kartę wsadziłeś.

Komp wydaje jakieś dźwięki?

(Dawidson 12) #4

Nie mam podłączonego właśnie speakera, gdybym miał byloby prościej zlokalizować błąd. Ja pisałem wcześniej w instrukcji albo czegoś brakuje albo po prostu nie mogę tego znaleźć.

EDIT:

W dodatku kiedy załącze go muszę gasić z tyłu na wyłączniku zasilacza.

(Cosik Ktosik) #5

Ściągnij instrukcję (szukaj w Manual, a tam na dole: P5K-E user’s manual(English)): http://support.asus.com/download/downlo ... l=P5K%20SE

Na stronie 2-34 jest opis, jak podłączyć głośniczek systemowy. Podłącz go i sprawdź, czy komputer daje oznaki życia w postaci pisków.

Zrzut pochodzi z tego manuala: klik

Czyli jeden kabelek (czarny) w ostatni prawy pin na górze, a czerwony na 4 od prawej.

Sprawdź najpierw na stronie Asusa, czy wziąłem instrukcję do Twojej płyty.

(Dawidson 12) #6

Tak jest dobrze. Głośniczek po podłączeniu nie sygnalizuje niczego.

(Rastko1) #7

Jak nie chce się wyłączyć przyciskiem power to nie fajnie to wróży, spróbuj złożyć kompa na tzw. pająka i zobacz co powie jak nic to podmieniaj tak długo części od kompa aż dojdziesz do tego co powowduje ten problem

(Angelo_7) #8

Odłącz wszystkie kable z przedniego panelu i podłącz tylko od powera i sprawdź może jednak źle coś podpiasz(może odwrotnie wkładasz). A jak nie to prawdopodobnie wina grafy. Proponuje sprawdzic inną grafe.

(Cosik Ktosik) #9

Ja proponuję wyciągnąć pamięć i włączyć komputer. Jak nie będzie pisków to uszkodzenia są poważniejsze. Czy możesz podłączyć jakiś inny zasilacz?

Podłączyłeś 20+4, ale to jest w jednym gnieździe, ale po lewej od procesora jest jeszcze jedno gniazdko 4pin. Czy tam też włożyłeś zasilanie?

(Dawidson 12) #10

Nie, nie wkładałem tak nic, a głośnik po wyciągnięciu ramu nie piszczy.

EDIT:

Lampka od dysku świeci się cały czas.

(Cosik Ktosik) #11

To jest gniazdo dodatkowego zasilania procesora, tam Masz włożyć dodatkowe zasilanie.

(wtyczka ma 2 żółte i 2 czarne kabelki).

Mówię o gniazdku (białym), który na zdjęciu jest nad radiatorem chipsetu: http://pl.asus.com/999/images/products/1705/1705_l.jpg

(zaraz za gniazdkami głośników).

(Dawidson 12) #12

Podziałało, dzięki <3. Jest to moje pierwsze starcie z taką konfiguracją dlatego tyle problemów mi to sprawiło. Następnym razem będę pamiętał o dodatkowym gnieździe 4 pinowym. Jeszcze raz dzięki.