Komputer po złożeniu nie wstaje

Witam,
złożyłem taki komputer do podstawowej gry w CS:GO
Części dotarły, więc postanowiłem go złożyć. Pierwotnie postanowiłem złożyć go byle jak,
ponieważ najpierw muszę wsadzić procesor Intel Pentium E6600, aby wgrać bios dla Xeon 5460.
Klikam power i zobaczyłem tylko kręcące się wentylatory, czarny ekran i migającą kontrolkę monitora.
Następnie postanowiłem złożyć go spokojnie, zgodnie ze sztuką. Efekt ten sam.
Zdemotywowany zamknąłem boki obudowy, lecz postanowiłem odpalić jeszcze raz.
Usłyszałem 2 lub 3 piknięcia i pojawił się ekran informujący o braku Windowsa !
Poszedłem po pendrive z biosem, wsadziłem go, klikam reset i wrócił efekt z początku zabawy.
Macie jakieś pomysły w czym może tkwić problem?

Moja specyfikacja:

  • płyta główna MSI G41M-P33 Combo

  • procek Intel Pentium E6600 / Xeon 5460 (aktualnie siedzi Pentium, na Xeonie komputer wyłącza się po kilku sekundach)

  • grafika GIGABYTE R9 285 2GB

  • ram 2x Goodram DDR3 4GB 1333Mhz

  • dysk WH 1T

  • zasilacz 500w Vero L2

    Po 10min postanowiłem ponownie odpalić, sytuacja powtórzyła się, tj najpierw ekran informujący o braku Windowsa, a po resecie brak obrazu.

Sprawdziłem co się stanie gdy komputer wystartuje bez RAMU. Teoretycznie powinien zacząć pikać, a w praktyce nie było żadnej reakcji. Czy to oznacza uszkodzone banki ram?

… Wiesz, bez zainstalowania Windowsa, to zwykle komputer informuje o jego braku. :slight_smile:

… moze tak być, modowany BIOS to nie jest gwarancja stabilności, zresztą Xeno ma wyższe TDP od E, więc może chłodzenie słabe?

… bo kupiłeś kartę starą, nie mozna wykluczyć , że uszkodzoną.

Ogólnie przy składaniu z takich zwłok na core moga być uszkodzenia, to sprzet w Twoim wieku praktycznie. Zacznij od instalacji Windowsa, rób ooct karty i zobaczymy.

preferuję podpiąć grafikę do innego komputera i sprawdzić czy jest ok. następnie sprawdzić kości ram

Sprawdź czy przypadkiem zamiast wtyczki EPS nie wpiąłeś tam PEG. Już widziałem takie kwiatki u kumpla.

prawdopodobnie masz uszkodzoną płytę główną