Komputer pod cs go i fortnite

Aktualnie posiadam:
Intel core i5 2400 3.10 ghz

GeForce Gtx 1050

8 Gb pamięci ram

Windows 10 pro

Zasilacz amacrox ax500-a

Płyta główna ASRock H61M-GE

Dysk HDD I SSD

Chyba to tyle :smiley:

Chcę oczywiście coś sensownego pod to https://www.x-kom.pl/p/361249-monitor-led-24-269-lg-24gm79g-czarny.html?utm_source=spec żebym mógł wykorzystać te 144 Hz w cs go i fortnite chyba ostatnio w fortnite poprawili optymalizację ,więc dlatego naszła mnie myśl żeby napisać ,oczywiście wszystko zamierzam kupić za pół roku. Oczywiście nie wymagam “kombajna” tylko żebym mógł pograć na jakiś normalnych detalach w te gry.

A no i prawie bym zapomniał a to chyba istotne szczególnie jak kartę wkładamy… Obudowa logic A13 myślę ,że się przyda ta informacja. Obudowę też mogę wymienić.

Ram ddr3

Lub jakiś monitor 122 Hz może być pod te gry.

Jednak inny monitor 122 Hz ma być . I jakieś sensowne podzespoły pod te gry pod niego ale głównie pod fortnite. Podajcie jaki monitor i podzespoły . Oczywiście na same podzespoły daję 2000 a na monitor może być 1000 zł . Ale najpierw podzespoły ,potem monitor. Chcę to kupić za około pół roku. Pomoże ktoś bo nie widzę tu aktywności.

Proponuję założyć wątek za pół roku przy obecnym trendzie karta graficzna za pół roku może kosztować 2x tyle lub coś się wydarzy i ceny polecą na łeb na szyję.

Okej a jak na ten moment to jak oceniasz ten zestawik ? https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=231285

Spoko tylko z tym gtx1050ti w takiej cenie to nawet używanej raczej nie kupisz…

A ten zasilacz ,dysk twardy i napęd muszę kupować czy nie trzeba jak do gier. Nie korzystam w ogóle z napędu optycznego?

Napędu też nie używam (leży w razie potrzeby) w mojej obudowie nawet nie ma możliwości jego montażu. Dysk HDD czy SSD zależy co potrzebujesz jak mało miejsca na dysku powiedzmy 250GB Ci wystarczy możesz zrezygnować z HDD lub na odwrót kosztem szybkości pracy kompa możesz zrezygnować z SSD a będziesz mieć dysk 2TB HDD w cenie SSD. Zasilacz jest niezbędny i na nim bym nie oszczędzał bo to tak jak z dobrym akumulatorem w samochodzie.

Mam HDD I SDD w sumie 500 GB które wystarczy. Czyli wszystko co jest tylko oprócz dysku i napędu?

A no i czy te rzeczy zmieszczą się w mojej obudowie? Podałem ją na samym początku ,ale przypomnę: logic A13

Gry sieciowe, więc do poprawy płynności przydałby się lepszy procesor.

Detale będą już zależeć od karty graficznej, lecz obecnie ceny są zawyżone. Teraz co najwyżej można się pokusić o używanego GTX 970 do 800 zł (najlepiej z gwarancją, choćby krótką).

Wróć do pytania za pół roku i następnym razem nie zapomnij podać budżetu.

Rozumiem ,ale skoro nie potrzeba mi tego dysku SSD i HDD napędu to nie muszę ich brać?
Zasilacz jest niezbędny taki jaki podałem czy mój wystarczy?

Zasilacz może zostać. Powinien jeszcze dać radę, aczkolwiek ma mocną linię 5v, więc jest to leciwa konstrukcja. Trzeba być gotowym na jego wymianę. HDD i SSD oraz napęd się przydadzą.

Wyżej napisałem ,mam już dysk HDD i SDD niecałe pół roku a z napędu nie korzystam ,więc nie potrzebuję ich ,ale skoro ich nie wezmę to nie utracę wydajności?

Proszę o tą odpowiedź… czy wszystko się zmieści do mojej obudowy (podałem wyżej parę razy)?

Dobra zmieści się.