Komputer pod cs go i fortnite

(Skoczix) #1

Aktualnie posiadam:
Intel core i5 2400 3.10 ghz

GeForce Gtx 1050

8 Gb pamięci ram

Windows 10 pro

Zasilacz amacrox ax500-a

Płyta główna ASRock H61M-GE

Dysk HDD I SSD

Chyba to tyle :smiley:

Chcę oczywiście coś sensownego pod to https://www.x-kom.pl/p/361249-monitor-led-24-269-lg-24gm79g-czarny.html?utm_source=spec żebym mógł wykorzystać te 144 Hz w cs go i fortnite chyba ostatnio w fortnite poprawili optymalizację ,więc dlatego naszła mnie myśl żeby napisać ,oczywiście wszystko zamierzam kupić za pół roku. Oczywiście nie wymagam “kombajna” tylko żebym mógł pograć na jakiś normalnych detalach w te gry.

A no i prawie bym zapomniał a to chyba istotne szczególnie jak kartę wkładamy… Obudowa logic A13 myślę ,że się przyda ta informacja. Obudowę też mogę wymienić.

(Skoczix) #2

Ram ddr3

(Skoczix) #3

Lub jakiś monitor 122 Hz może być pod te gry.

(Skoczix) #4

Jednak inny monitor 122 Hz ma być . I jakieś sensowne podzespoły pod te gry pod niego ale głównie pod fortnite. Podajcie jaki monitor i podzespoły . Oczywiście na same podzespoły daję 2000 a na monitor może być 1000 zł . Ale najpierw podzespoły ,potem monitor. Chcę to kupić za około pół roku. Pomoże ktoś bo nie widzę tu aktywności.

(mrFreeze) #5

Proponuję założyć wątek za pół roku przy obecnym trendzie karta graficzna za pół roku może kosztować 2x tyle lub coś się wydarzy i ceny polecą na łeb na szyję.

(Skoczix) #6

Okej a jak na ten moment to jak oceniasz ten zestawik ? https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=231285

(mrFreeze) #7

Spoko tylko z tym gtx1050ti w takiej cenie to nawet używanej raczej nie kupisz…

(Skoczix) #8

A ten zasilacz ,dysk twardy i napęd muszę kupować czy nie trzeba jak do gier. Nie korzystam w ogóle z napędu optycznego?

(mrFreeze) #9

Napędu też nie używam (leży w razie potrzeby) w mojej obudowie nawet nie ma możliwości jego montażu. Dysk HDD czy SSD zależy co potrzebujesz jak mało miejsca na dysku powiedzmy 250GB Ci wystarczy możesz zrezygnować z HDD lub na odwrót kosztem szybkości pracy kompa możesz zrezygnować z SSD a będziesz mieć dysk 2TB HDD w cenie SSD. Zasilacz jest niezbędny i na nim bym nie oszczędzał bo to tak jak z dobrym akumulatorem w samochodzie.

(Skoczix) #10

Mam HDD I SDD w sumie 500 GB które wystarczy. Czyli wszystko co jest tylko oprócz dysku i napędu?

(Skoczix) #12

A no i czy te rzeczy zmieszczą się w mojej obudowie? Podałem ją na samym początku ,ale przypomnę: logic A13

(nietopyrz) #13

Gry sieciowe, więc do poprawy płynności przydałby się lepszy procesor.

Detale będą już zależeć od karty graficznej, lecz obecnie ceny są zawyżone. Teraz co najwyżej można się pokusić o używanego GTX 970 do 800 zł (najlepiej z gwarancją, choćby krótką).

Wróć do pytania za pół roku i następnym razem nie zapomnij podać budżetu.

(Skoczix) #14

Rozumiem ,ale skoro nie potrzeba mi tego dysku SSD i HDD napędu to nie muszę ich brać?
Zasilacz jest niezbędny taki jaki podałem czy mój wystarczy?

(nietopyrz) #15

Zasilacz może zostać. Powinien jeszcze dać radę, aczkolwiek ma mocną linię 5v, więc jest to leciwa konstrukcja. Trzeba być gotowym na jego wymianę. HDD i SSD oraz napęd się przydadzą.

(Skoczix) #16

Wyżej napisałem ,mam już dysk HDD i SDD niecałe pół roku a z napędu nie korzystam ,więc nie potrzebuję ich ,ale skoro ich nie wezmę to nie utracę wydajności?

(Skoczix) #17

Proszę o tą odpowiedź… czy wszystko się zmieści do mojej obudowy (podałem wyżej parę razy)?

(Skoczix) #18

Dobra zmieści się.