Komputer pod dalszą rozbudowę

Cześć,
Chciałbym zakupić komputer stacjonarny pod dalszą rozbudowę jak sytuacja z kartami graficznymi się trochę uspokoi albo dostanę zastrzyk gotówki. Pomoglibyście złożyć komputer tak do 1200 zł? Obudowę mam, kartę graficzną starą też (Radeon hd 7790), dysk ssd i w sumie tyle. Chciałbym w przyszłości wymienić kartę graficzną na jakieś sprawniejsze cudeńko. Zestaw komputerowy będzie w pierwszej kolejności przeznaczony do przeglądania internetu, filmów itd. Jak znajdzie się trochę wolnego czasu to też fajnie byłoby sobie w nowsze tytuły zagrać. Z góry dziękuje za pomoc.

Wybór masz niewielki, i3-10000/Ryzen 3100, którą firmę bardziej lubisz. Dalej 2x16GB RAM i zasilacz minimum 450 W. :wink:

2x16GB do budżetowca pod rozbudowę? :lying_face:

… akurat ram zdrożał chyba najmniej i taniej wyjdzie na start kości 8 brać, późniejsza wymiana lub branie płyty 4 slotowej wyjdzie drożej. Lepszego procka i tak po obecnych cenach nie ma sensu nawet rozważać, a na grafikę za mało. :wink:

E tam, kupiłem B450 Pro4 za 200zł na OLX…
Nie musi przecież nowego setu kupować, zwłaszcza w kwestii Proc-płyta-RAM.

Ani nie musi, ale i w przypadku Inteli wybór jest mniejszy, 8 i 9000 odstają jednak. Z Ryzenami zawsze można starsze na nowsze próbować.

@VenzQ
A czy rozważałeś zamiast składać samemu, kupić dziś jakąś “używkę”, kompletną z systemem operacyjnym, a zaplanować “cudeńka” w przyszłości, jak przyjdzie większa gotówka? Ja kupowaniem komputerów pod ewentualne rozszerzanie bawiłem się 20-25 lat temu, ale potem zrezygnowałem, bo zauważyłem, że po paru latach tak zmieniały się standardy, że już niewiele nowego pasowało. W bliskiej rodzinie kupują używane (poleasingowe). W AMSO bywa spory wybór stacjonarnych z niezłymi parametrami i za nie wielkie stosunkowo pieniądze. Z tym, czy można je potem rozszerzać to trzeba sprawdzić konkretny egzemplarz. Przypuszczam jednak, że wypasionych komputerów pod gry tam może nie znajdziesz.
Zajrzyj tam i sprawdź. Pozdrawiam.

1 polubienie

W sumie może taki używany komputerek to będzie najlepsze rozwiązanie.

Nie będzie. W przypadku Intela do 7 generacji włącznie masz i7 za tysiąc złotych na rynku, a jej wydajność to obecnej i3 za złotych 400. Dlatego ludzie ich nie modernizują, a wyrzucają na Allegro. W przypadku Ryzena sytuacja jest lepsza, bo płyty B450, przynajmniej niektóre, obsługują od 1 do 4 (numery 5000) procesory. Tych jednak nie “kupisz tanio z oryginalnym systemem”. (Jeżeli używany komputer to właśnie na AM4 i RYzenie!).

Względem zakupów w AMSO, co polecono, to zdecydowanie odradzam. Nie dlatego, że sklep jest zły, ale dlatego, że zakup za 700 czy 1000 złotych 10 letniego komputera jest głupotą. Taki sam na Allegro jest 2x taniej, a gwarancje są niewiele warte, bo są to tak wyeksploatowane zestawy, że z wieku mogą sypnąć się w dowolnym momencie. O takim drobiazgu jak wydajność zdecydowanie niższa od współczesnych, niewymiarowe obudowy, dziwne złącza zasilaczy czy mała moc PSU, które nawet Twojej karty mogą nie obsłużyć, to nie wspomnę. :wink:

Jak coś to takiego klocka sprzedaje :smiley: swoją kartę możesz sprzedać i będzie akurat :stuck_out_tongue:
W przyszłości jak walniesz mocniejszą kartę i rozmienisz RAM na 2x8GB 1600MHz to będzie spoko.
Komputer do gier E5-1650v2(6c/12t)/16GB RAM/240GB SSD+1TB HDD/Win10Pro Krosno • OLX.pl