Komputer pod dobre detale w najnowszych grach

Witam chciałbym zrobić mały upgrade komputera. Chciałbym mieć 60 w Wiedźminie 3 na detalach niskich oraz pograć komfortowo w H1Z1 King of the przynajmniej na średnich/wysokich detalach. Dodam że na obecnej konfiguracji którą podałem poniżej w H1Z1 mam od 40 do 60 fps na minimalnych ustawieniach graficznych i lekkie przycinki przy renderowaniu większych obiektów. Mam około 800/900 zł na rozbudowę. Myślałem nad używanym gtx 660ti. Prosił bym o porady :slight_smile:

 

Procesor: AMD athlon x3 450 

Karta graficzna: Geforce gts 450

Pamięc ram: Good ram ddr3 6gb 1333

Dysk : Samsung 1tb

Płyta główna: Asus m4n68t v2

Zasilacz:  Logic 400w

Zmień koniecznie zasilacz 

http://www.x-kom.pl/p/206807-zasilacz-do-komputera-corsair-vs450-450w-80plus-box.html

660TI już można dostac w tej cenie

http://allegro.pl/msi-gtx-660ti-oc-2048mb-gddr5-192bit-i6656431242.html#thumb/1    ale możesz dolozyc do

 http://www.x-kom.pl/p/331957-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx-1050-oc-2gb-gddr5.html

no i procesor tez do wymiany na Phenoma II X6 

http://allegro.pl/phenom-ii-x6-1055t-4ghz-am3-warszawa-sklep-i6655813077.html twoja płyta obsługuje.

 

Z tym budżetem najpierw najlepiej kup zasilacz i kartę graficzna GTX 1050 a jak dozbierasz to procesor.Wtedy ten komputer będzie się nadawał do najnowszych gierek.Tutaj masz przybliżona wydajność i nie zmieniaj na platformę i3/i5 jak masz możliwość zakupu phenoma bo jest równy starszej i5.

 

 

Czy ten procesor nie będzie zamocny dla gtx 660 ti ? :slight_smile:

Za mocny procesor ?? :slight_smile: No o takim problemie chyba jeszcze nie słyszałem hehe :slight_smile:  

Przem742 chodzilo mi oto że słyszałem kiedyś o tym że gdy ma się np procek z wyższej półki a garte z niższej to ma sie strasznie mało fps :smiley:

PS nwm czy to prawda

Jak chodzi tylko o fps to napisz sobie żółtym flamastrem na monitorze 1000 fps i będziesz miał zawsze 1000 fps.Procek musi być dobry bo to procsor liczy wszystko a karta graficzna tylko pokrywa to teksturami.Lepszy procesor to więcej obliczeń na sekundę i bardziej płynna gra.

Ogólnie podział jest na gry procesorowe i graficznie, ponieważ każda składa się z miejsc, które wymagają bardziej wydajności od jednego z tych elementów. Sztuką jest dobranie tak podzespołów, żeby przy pewnych założeniach wzajemnie się nie hamowały. Jeżeli miałbyś za słaby procesor, to w miejscu tak zwanym procesorowym tj. wymagającym więcej od niego właśnie, nie pomoże nawet najwydajniejsza grafika dostępna na rynku, bo więcej klatek niż cpu nie osiągnie. To tak możliwie łopatologicznie tłumacząc. Jak ktoś chce się dowiedzieć szczegółów na powyższy temat, mogę podesłać parę linków.

Ale on się obawia czy “procesor nie będzie za mocny”, a nie za słaby :slight_smile: - więc tu raczej Twoje argumenty są nie za bardzo trafione…

Jeśli ma się procesor z wyższej półki, a kartę z niższej,  to karta będzie ograniczać ilość fps i możliwości procesora- a nie odwrotnie :slight_smile: Reasumując: nie ma czegoś takiego, jak problem “za mocnego procesora”, lecz są problemy za słabej karty, lub za SŁABEGO procesora…

Najprościej da się to wytłumaczyć ze procesor bardziej odpowiada za ruch a karta grafiki za kolorowanie obiektów.Zeby to zrozumieć to byly takie kolorowanki dla przedszklakow które trzeba pokolorowac.Procesor w tej analogii odpowiada za wyznaczanie konturów obiektów a karta graficzna za kolorowanie.Im więcej jest zmiennych obrazu tym procesor musi szybciej obliczać kontury a karta grafiki szybciej je kolorować.