Komputer pod GTA IV - do 2000zł

Witam!

Gdy zakupiłem GTA:IV - nie mogłem go uruchomić z powodu słabego kompa.

Teraz zbieram pieniądze od roku (może więcej) i udało mi się uzbierać 2000zł (sukces :-D).

Chciałbym abyście mi polecili NAJLEPSZY komputer, który oczywiście odpali IV :wink:.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, xSzyneKx.

kupiłeś pierwsze grę, która ci nie chodzi na starym kompie, a teraz chcesz specjalnie kupić kompa za 2 tyś pod GTA 4. Jak chcesz grac w GTA IV bez cięcia to weź kup sobie Xboxa 360 a nie wewalasz 2 tys na kompa zeby sobie gta 4 odpalić, człowieku zastanów się nad sobą…

to ci wystarczy http://allegro.pl/item1164499102_komput … 0_1gb.html

Dodane 29.07.2010 (Cz) 23:04

a co ty mu tu piszesz jak masz smiecia to ci sie gta 4 tnie i nie pisz mu o xboxie a ten komp mu wystarczy mi na e4300 1.8@1.8 i 2 gb ram i radeon hd 4870 1 gb ddr5 idzi prawie max bo przy pełnum wygładzeniu tnie sie a bez smiga 35fps

Mam specjalnie telewizor kupować? Nie każdy lubi grać na padzie. Klany powstają pod PC. PC - IV:MP. Nie mam Jeszcze IV:MP, ale i tak piszę skrypty pod ten multi.

Wystarczy mi Telewizja internetowa ;), tvn24.pl, sfora.pl ect. :smiley:

Dziękuje za pomoc.

Mam do Pana jeszcze jedno pytanie, a mianowicie: Czy będą też na tym komputerze(ten co mi Pan polecił) chodzić gry takie jak: CoD 4, CoD 6, Assassin’s Creed II oraz Fallout 3?

Nie napiszę Ci, co dokładnie masz kupić, ale podam parę wskazówek, bo sam osobiście niedawno tę grę przeszedłem i wiem, czego ona wymaga. Przede wszystkim ważne jest, w jakiej rozdzielczości będziesz grał? Na takie pytanie sobie odpowiedz. Jeśli w rozdzielczości 1680 lub większej, to karta graficzna musi mieć 1GB pamięci - w przeciwnym razie nie włączysz maksymalnych szczegółów grafiki. Jeśli zamierzasz grać w rozdzielczości 1920x1200 (ja mam taką), to karta graficzna musi być wyposażona w prawie 1200MB pamięci, czyli będziesz musiał kupić model z pamięcią 1,5GB. To nie przesada! Ta gra ma gigantyczne wymagania.

Jeśli chodzi o procesor, to absolutnym minimum są dwa rdzenie po 3GHz i jeszcze rewelacji nie będzie. Najlepiej kup 3 lub 4 rdzeniowego Phenoma (AMD) - wtedy pójdzie na maksa całkowicie płynnie nawet w rozdzielczości 1920x1200. Pamięci RAM musisz mieć minimum 2GB, zalecam jednak minimum 3GB. To tyle, jeśli chodzi o ogólniki sprzętowe. Jakie firmy osprzętu sobie upodobasz, to już zależy od Ciebie.

Aha, jeszcze jedna, wg mnie ważna sprawa! Ta gra ni umożliwia skonfigurowania gamepada. Jest przystosowana właściwie tylko do gamepada od XBOX’a 360 i nie można zmiecić konfiguracji przycisków. Obsługuje bez problemu kilka innych gamepadów, np: popularnego Logitecha Rumblepad 2, ale niczego nie przekonfigurujesz. W internecie można znaleźć pewien programik o nazwie Xpadder, umożliwiający konfigurację klawiszy klawiatury na gamepadzie, ale od razu uprzedzam, że niedziała stuprocentowo dobrze, więc to tylko taka trochę ulepszająca sztuczka. Taka jest niestety gra GTA IV. Mało tego, wyobraź sobie, że mając oryginał, nie chiała mi się w ogóle uruchomić po zainstalowaniu. Dopiero po zastosowaniu cracka ruszyła! Oryginalna gra!

Pozdrawiam i miłego grania.

Co do procesora wybrał bym intel :slight_smile: Lepszy 2 rdzeniowy intel niż 4 rdzeniowy AMD :smiley: Po pierwsze ,że i tak tych 4 rdzeni naraz Ci ciągało nie będzie a po 2 więcej żrą prądu a po 3 taki 4 rdzeń ma tyle pamięci cache co 2 rdzeń intela a więc nie wiem czy 4 rdzeń jest opłacalny…GTA 4 spokojnie na dobrym 2 rdzeniu powinno działać :wink:

Zerknij na ten komputer:

http://allegro.pl/item1155373345_vist_a … 500gb.html

W cenie 1950zł masz 4-rdzeniowy procesor, 4GB RAMu DDR3, i bardzo mocną kartę graficzną Radeon 5770 1GB.


Forumowiczu “minimen”, o wyższości jednych procesorów nad innymi to już napisano eksabajty utarczek. Nie kontynuujmy ich, zwłaszcza, że ceny procesorów AMD są dużo niższe od Intela przy podobnej wydajności. Są takie lata, w których to Intel góruje, a są też takie, w których góruje AMD. Na chwilę obecną można za określoną kwotę kupić wydajniejszy rocesor AMD, niż Intel. To się pewnie zmieni niedługo, bo zawsze się zmieniało jak sinusoida, dlatego polecam Ci powstrzymywać swoje uwagi o wyższości jednego nad drugim. To dziecinne. Bez urazy.

Do “Carol26”

Co do wykorzystania rdzeni w grze, to GTAIV wykorzystuje wyśmienicie wszystkie. A po drugie od kiedy to 2-rdzeniowy Intel jest wydajniejszy od 4-rdzeniowego AMD? Ile Ty masz lat? Kilkanaście? Nie rób ludziom wody z mózgu - pisz fachowo i rzeczowo.

W sumie macie rację.Trochę pochopnie to napisałem.Co do zaproponowanego komputera fajny zestaw :slight_smile:

Czyli tak: z wypowiedzi Pana UMX-a zrozumiałem, że nie opłaca się kupować tego “kompa” co polecił Pan minemen.

Głowa mnie już od tego boli #-o.

Może powiedzmy tak:

Jestem wielkim fanem serii GTA (gram od klasycznego GTA:III, ale przed tym spróbowałem wcześniejszych wersji).

Teraz chciałbym zagrać w IV na MP bez lagów i znikających obiektów. Teraz co do PADA: NIE NA WIDZĘ GRY NA PADZIE!. Rozdzielczość? - Zawsze grałem na najniższej.

ODŚWIEŻENIE (przeczytałem nowe posty :O) :

Komputer chyba jednak wybiorę http://allegro.pl/item1155373345_vist_a … 500gb.html polecony przez pana UMX-a. Jeszcze popytam się po znajomych.

Pozostaje mi podziękować za pomoc.

Pozdrawiam, xSzyneKx.

“minimen”, Ty znowu swoje. Jeszcze nie zauważyłeś, że co recenzja, to inne wyniki? Ta karta jest bardzo dobra. Jest na tyle silna, że nawet jeśli komuś się ubzdurało, że trochę gorzej radzi sobie ze starszymi grami, to i tak osiągnie spore liczby klatek na sekundę, dużo przekraczające wygodną płynność 30 kl./sek.

nie kupuj tych zestawów z allegro!

większego shitu nie ma - podzespoły no-name.

poczekaj pare godzin - ktoś ogarnięty wstanie i napisze Ci coś dobrego co mógłbyś kupić :slight_smile:

Pozdro!

AMD Phenom II X2 550 C3

ASRock M3A770DE

GoodRam 2x2GB 1333MHZ

GeForce GTX460 768MB /Radek 5770

Fortron FSP400-60GHN

Samsung 500GB 16MB Cache F3

Samsung SH-223L SATA Lightscribe

Wziąłbym mocniejszy zasilacz.

Na bank wyciśniesz coś z tego przez OC :slight_smile:

Ludzie, co Wy tutaj piszecie…

Zestawy z Allegro - bardzo mądrze, za dwa dni będzie miał tykającą bombę w komputerze, płytę główną nie nadającą się do rozbudowania, niepotrzebnie “mocny” procesor, nie wiadomo jaki dysk twardy, słaba karta graficzna. Brawo.

Ten co poleca Xboxa też powinien się douczyć i poczytać o jego mocy i porównać z PC.

minimen , Tobie w szczególności polecam poczytać trochę i się dokształcić, bo Twoja wiedza trochę kuleje…

4 rdzenie AMD słabsze od dwóch rdzeni Intela… ciekawe gdzie to wyczytałeś. Mam nadzieję, że nie mówisz o serii Phenom II x4, a Athlon II x4 będzie i tak szybszy w aplikacjach wykorzystujących 4 rdzenie…

To co poleca McDracullo będzie najlepsze.

Pozdrawiam!

Komputerów składać nie umiem, i nie mam potrzeby się tym zajmować. Prosić nikogo nie będę (trzeba płacić).

Pan McDracullo zdanie Pana loltoFFik-a powiedział, że będzie to najlepsze…

Jeżeli ten sprzęt jest dobry…hmm… Może ktoś mi da jakiś link, miejsce gdzie mógłbym zakupić takiego “kompa” z tym sprzętem(nie zapominając, że maksymalnie 2000zł :().

Mam czas, kupować będę dopiero pod koniec sierpnia, ale zawsze powinno się wiedzieć co kupić, gdzie i jak.

Miłego dnia życzę i pozdrawiam, xSzyneKx.

Jakiego “Pana”? :wink:

Najbardziej polecam sklepy internetowe:

ESC - tutaj jest opcja złożenia zestawu, nie wiem czy za dodatkową opłatą, bardzo szybka przesyłka, 0 problemów (własne doświadczenie);

Agito - dobry, tani sklep (tańszy nieco od ESC, z tego co patrzyłem), szybka przesyłka, 0 problemów (własne doświadczenie);

TechPlanet - najlepsze ceny, nic innego niestety nie powiem, bo tutaj będę dopiero zamawiał;

zestawy-komputerowe-lipiec-2010-t267420.html - w tym dziale na samym początku masz wymienionych pełno dobrych sklepów, możesz popatrzeć, w którym wyjdzie najtaniej. Ze składaniem myślę, że nie będzie problemu, chociaż na 100% Ci nie powiem.

Pozdrawiam!

Polecam sklep morele.net

Zamówiłem tam ostatnio kompa z X4 955 i HD5770.

Najniższe ceny! (taniej niż w techplanet.pl) Proponuję dodać cały zestaw do koszyka i go zapisać.

Ceny codziennie są aktualizowane i spadają z powodu niższego kursu dolara. Proponuję poczekać trochę z kupnem komputera.