Komputer pod TV dla osoby starszej do 3000 zł

, ,

Cześć
Więc mam osobę znajomą, która jest leżąca i chce mieć TV w sypialni (wiadomości, filmy itd. i zresztą nawet ma starego LCD FUNAI, model LH7-M22BB) , jak sobie porozmawialiśmy to zaproponowałem podłączenie komputera - aby miała kontakt z światem (poczta, FB, WWW, może jakiś filmik) i jak najbardziej była za.
Ale [ja] chce go ukryć, aby nie było go widać [zapewniając wentylację] i tutaj mam pytania:

  1. Jaki polecacie mały komputer do TV.
  • Jak najbardziej może być All in One (co najmniej 20 cali) i chyba nawet ucieszyłbym się bardziej z niego (mniej urządzeń) ale musi mieć tuner TV z HDMI (ta osoba ma internet z JMDI, którzy mają tylko telewizję IP z ich dekodera).

  • WiDi (lub pokrewna technologia) abym mógł też wyświetlić, coś na TV w salonie (model 43LH56 LG) oraz własny napęd DVD.

  • Nie musi być to “demon szybkości” ale musi płynnie działać, przez kilka następnych lat, więc nie chce byle “barachła” za przeproszeniem, które po tygodniu padnie .

  • Budżet (na sam komputer) do 2500 - 3000 (góra) tys.

  • Mile widziane wsparcie dla systemów Windows (10 i ew. 7, którą preferuje ale też nie będę się upierał jak jakiś osioł) i linux.

  • Nie chce HP.

  1. Nigdy nie korzystałem z pilotów do komputera na USB, jak się sprawiają i co polecacie? Na każdym takim pilocie bez problemu włączę i wyłączę komputer [warunek bezwzględnie konieczny] - jak wspominałem planuje go raczej ukryć i wolałbym aby go obsługiwać z pilota oraz bezprzewodowej klawiatury z myszką. Wsparcie też dla W10, 7 i linux

W tej cenie znajdziesz ZOTAC Mi553 w odpowiedniej wersji (test) - idealnie spełnia wymagania i jest Mini PC czyli pod TV super opcja


Wtykamy do gniazda HDMI (tylnego lub bocznego) w tym telewizorze. Do tego mysz i klawiatura bezprzewodowe (przy łóżku) oraz pożądany HUB do np. napędu USB/DVD.

tv w sypialni to marny pomysł.Sypialnia powinna być maxymalnie zacienionym miejscem z uwagi na to że w ciemności wydziela się melatonina odpowiedzialna za fazy głębokiego snu. A to w głównej mierze wpływa na regeneracje ciała. Zamiast telewizora pomyśl jak tą osobę uziemić podczas snu.


Pozdrawia
nadworny szaman dobrychprogramów.pl :stuck_out_tongue_winking_eye:

To forum technologiczne, a nie ośrodek zdrowia dla znachorów to raz, dwa nie odpowiedziałeś na zadane pytanie, trzy nie doczytałeś, że osoba, dla której ma być ten zestaw zrobiony jest osobą, która w łóżku spędza całe dnie więc odpada przemieszczanie się do innego pokoju by obejrzeć telewizję czy przejrzeć Facebooka.

Wracając do tematu to polecałbym chyba Intel NUC. Kwestia teraz jescze jest tego ile miejsca na dane potrzeba.

256 SSD

Czy może 128 SSD + 1 TB

Do tego taki zestaw Klawiatura + mysz.

Co do włączania pilotem to jest to mały problem. Jest coś takiego jak Wake on keyboard, ale przy klawiaturach bezprzewodowych może nie działać - czyli pilot również może nie działać… Zostaje ew. Wake on LAN z pomocą aplikacji na Androida.

Półśrodkiem będzie ustawienie klawisza wyłączenia komputera jako hibernację. Potem wystarczy tylko dowolny klawisz klawiatury i komputer się budzi. Niestety gdy braknie zasilania komputer może się tym sposobem potem nie włączyć.

Oho ho. Za trzy miliony złotych można już nawet nawet maszynkę złożyć :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Parę koparek Bitcoinów by się dało złożyć. Nawet zostawiając sobie zapas na rachunki za prąd.

Dzięki @mis456, @Astor444, @LORDEK za propozycje i przepraszam, ze dopiero teraz odpowiadam ale człowiek stety lub niestety musi pracować … . Jeśli chodzi o dane? Może tak, musi mieć przynajmniej te 40 GB “zapasu” ale nie spodziewam się raczej większych problemów, ważniejszy jest sam kontakt z światem. Chyba, wybiorę Intel NUC i5-7260U/8GB/256SSD/Win10X M.2 - myślę, że ma wystarczająco duży dysk.