Komputer podczas grania bardzo się nagrzewa

Witam.Otóż gralem dziś w assasina i nagle dalo sie slyzeć bardzo mocną prace wiatraka i grafika zaczęla szaleć.Pojawialy sie czarne paki itd. w everescie zobaczylem że MCP ma 85 stopni procesor byl w normie 45 stopni.Sciagnąlem obudowe i karta graficzna była gorąca.Mam readona 5600 hd 1 gb prosze o pomoc

Czyściłeś kartę i wiatraki? Przedmuchaj je, wyczyść delikatnie drobnym pędzelkiem. Warto też się zastanowić nad sprzężonym powietrzem. Ogólnie wyczyść cały komputer z jakiegokolwiek kurzu, bo to morderca komputerów…

to że się tak grzeje podczas grania -to nic dziwnego ,ale raz na jakiś czas zrób to co radzi kolega wyżej i będzie ok :slight_smile:

musi się grzać! jak się spali to masz PH. Ja od czasu do czasu rozkręcam kompa i dmucham spręzonym powietrzem, odkurzam itd. Wiatraki rozbieram i smaruje wd40 :slight_smile: chodzą ciszej. to tak na wstępie. pozatym zainwestuj lepiej w dobre zasilanie ! + dobre chłodzenie ! jesli wiatraki to co masz nie wystarczają kup mocniejsze. a i sprawdz napięcie prądu na listwie zasilającej kompa ! U mnie tandetny zasilacz codegena (300w)wytrzymał az 9 lat morderczej eksploatacji, dzieki konserwacji, dopiero niedawno wymieniłem na nowy, tamten padł trupem ze starosci, w sumie i dobrze :slight_smile: Ja mam grafike Radeon 9000 - 64mb, i działa troche dłuzej niz ten nieszczęsny zasilacz :slight_smile: pamietajcie wd40 czyni cuda ! :stuck_out_tongue: :wink: :wink:

Ta MCP to temperatura mostka północnego? ,jak jakaś słabsza płyta od Gigabyte to normalka,tam te low-endowe modele potrafią lekko osiągać 75 stopni,w takich wypadkach jeśli jext to możliwe,zamontowanie w obudowie dodatkowych wentylatorów które będą wspomagać cyrkulacje powietrza w obudowie ewentualna wymiana chłodzenia na NB,na allegro jest tego pełno.

Dzis wlączylem komputer i temperatura wynosila 62 stopnie nic ne robilem na nim tylko poszedłem coś zjeść i temperatura wzrosła do 81 stopni :confused:

To nie jest mało,temperatura NB powinnna się gdzieś maksymalnie oscylować w granicy 70 stopni w stresie,za słaba cyrkulacja powietrza w obudowie,jeśli chłodzenie boxowe to może czasem nie wiać na tyle mocno by tym powietrzem owiać NB i najczęściej potrzeba zamontować dodatkowe wentylatory do obudowy lub zmienić na wydajniejszy najlepiej miedziany radiator na NB.