Komputer podczas grania ścina się po paru minutach

Witam.
Kupiłem ostatnio grę House flipper. Po zainstalowaniu i uruchomieniu oraz ustawieniu wszystkiego pod swoje preferencje, po upływnie ok 5 min ekran z grą się ściął i w słuchawkach można było usłyszeć dziwne bzyczenie. W trakcie ścinki nic nie można było zrobić, nawet przycisk reset nie działał. Jedynym wyjściem było wyłączenie komputera poprzez przytrzymanie przycisku off. Postanowiłem odpalić grę ponownie lecz dalej było to samo.
Chcę też nadmienić że w niektórych innych grach miałem podobnie lecz nie tak często. Dla przykładu w Cs GO jak i w Rocket league zdarzało się to raz dziennie, ale bywało że przez miesiąc miałem spokój. Teraz w grach wymienionych wcześniej mam spokój i nic się nie dzieje. W Wiedźmin Dziki Gon, nie przytrafiło mi się to ani razu tak samo jak w Assasin Creed Black flag, a w Cities Skylines też miałem z tym problem ale po wpisaniu w opcji uruchamiania komendy -force -d3d9 gra ścina się bardzo rzadko.
Oczywiście wpisałem tą komendę do House Flipper ale nic to nie dało.
Ma ktoś jakiekolwiek pomysł o co z tym chodzi?
Oczywiście jeśli jest to konieczne mogę nagrać video i wstawić na yt by pokazać jak to wygląda.
Oto moja specyfikacja sprzętowa.
Procesor- Intel Core i5-6600k 3.5GHz
Karta Graficzna- Nvidia GeForce RTX 2070 Super (Palit JetStream), a ok 7 miesięcy temu EVGA Nvidia GTX 980.
Ram- kingston khx2666c13d4/4gx- 4x-4gb ddr4
Płyta główna- Gigabyte GA-Z170-D3H
Zasilacz- Be Quiet! System Power 8 600W.
Komputer mam parę lat i jedynie była wymieniona w nim karta graficzna oraz zwiększenie RAM-u z 8 do 16gb.

Dysk HDD moze przypadkiem, a zrób HDDTune i wrzuć wykres prędkości.

Sprawdź lepiej temperatury podzespołów (procek, grafika) podczas rozgrywki.

Temperatury podzespołów były testowane w grze która aktualnie sprawia mi najwięcej problemów tj. House Flipper.

hdd%20tune

=

Zwróć uwagę na wykorzystanie GPU, w pewnych momentach dobijasz do 100%. Jakie masz ustawienia? Zejdź o poziom/pół niżej i sprawdź płynność.

Jeżeli chodzi o ustawienia to mam maksymalne jakie tylko są w grze, oczywiście funkcje typu mgła czy ziarno są wyłączone, ponieważ przeszkadzają w rozgrywce.
Płynność w grze mam bardzo dobrą. Mam ustawiony poziom fps na 144 i ani razu nie widziałem bym miał jakikolwiek spadek.
Komputer ścina się na RTX-sie jak i wcześniej na GTX-sie. W Wiedźmin Dziki Gon miałem również ustawione bardzo wysokie ustawienia tak bym mógł wyświetlać co najmniej 100fps i nie miałem żadnych ścin, powiem więcej, w Cs Go miałem ustawienia na najniższych i podczas meczu miałem przynajmniej jedną ścinkę.
Może to być problem np. jak kolega wcześniej wymienił z dyskiem HDD bądź z zasilaczem ?

W takiej kolejności, niewykluczone. Kolejny już raz przytoczę Conan exiles, też w pewnych momentach na HDD były ścinki, doczytywanie, na ssd znikły.

Mam dysk SSD na którym jest system operacyjny oraz programy. Przeniosę grę na niego i sprawdzę czy dalej komputer będzie się zawieszał podczas gry.