Komputer podłączony do dwóch domen AD

Może mi ktoś powiedzieć czy jest możliwość aby komputer był podłączony do dwóch domen Active Directory?

Na komputerze jest zainstalowany system Win 8, na serwerach Win 2008 R2 i Win 2012 R2. Chciałbym mieć możliwość wyboru w momencie logowania, do której domeny chciałbym się logować.

Nie sprawdzałem, ale na chłopski rozum, to:

Nie ma takiej możliwości, co najwyżej możesz dostać się np. do udostępnionych zasobów dyskowych na serwerze. W sytuacji, gdy serwery mogą “gadać” ze sobą, można dogadać (Active Directory Domains and Trust) i wybierać logowanie do danej domeny.

Napisz może co chcesz uzyskać.

Powiedzmy że lokalnie w firmie mam serwer AD, do którego użytkownicy się podłączają i przechowują swoje pliki. Teraz w centrali zakupili taki serwer i każą nam się do niego podpinać, przez co nasz serwer będzie niewykorzystywany, myślałem że dało by się podłączyć komputer do dwóch domen, tak żeby była możliwość wyboru do którego serwera chcę się logować. W myśl przysłowia “wilk syty i owca cała”. :wink:

Coś pomyliłeś. Domena to tyko domena. Nie możesz mieć dwóch domen ale serwerów może być wiele. Jeże są spięte w sieć to może Ci administrator udostępnić zasoby na wielu serwereach w różnych miejscach. Widzisz po prostu jako inny katalog i tyle. Tylko serwery muszą byc spięte.

Tak tego nie zrobisz, musiałbyś przed każdym zalogowaniem się przypisać komputer do innej domeny co jest raczej mało wygodne i jeśli nic się nie zmieniło, za każdym razem trzeba restartować komputer.

Nie pomyliłem się, wiem co pisze, możesz mieć dwie domeny w jednej sieci.

Dzięki za odpowiedź. 

Temat do zamknięcia.

@Kerter: możesz od groma domen w jednej sieci - zapytałeś się, czy komputer może być członkiem dwóch domen w jednej chwili - nie, nie może. Możesz natomiast ustawić zaufanie między dwoma domenami i przy logowaniu wybierać sposób uwierzytelniania. Inna sprawa, że jak będzie ustawione zaufanie między domenami może nie być potrzeby logowania się na różne konta.

Dzięki wszystkim, dostałem już wyczerpującą odpowiedź na swoje pytanie. :slight_smile: