Komputer pracuje 2 tygodnie i ma dosyć!

Witam od dwóch tygodni nie wyłączałem kompa i nie mogę tego jeszcze zrobić jednak procesor jedzie już na 100% co mam z tym zrobić?

sprawdz co za proces zużywa tyle mocy procka

co komputer robi w tym czasie jak jest włączony ?

niechodzą jakieś progrqamy które mocno obciążają proca ?

Jak dla mnie to sytuacja jest prosta. Pozostały niezamknięte procesy po odpalanych programach bo w Windzie tak się zdarza. Jeśli masz XP lub 2000 kliknij prawym przyciskiem na pasku menu Start i wynierz pozycję “Menedżer zadań…”. Tam w zakładce “Procesy” możesz sprawdzić który proces zużywa tyle mocy procesora. Jeśli nie jest ci on potrzebny możesz go zabić, tzn. zakończyć :smiley:

Popieram posta nademna jak tak sam robie i jest wszystko ok.Ach i niezdrowo jest tak długo miec kompa włączonego.

a to niby dlaczego ? :shock:

mi chodzi już kilka miesięcy non stop i jakoś niewidze aby to było niezdrowe … no poza wyzszym rachunkiem za prąd :lol:

Jeszcze dopisz że chodzi pod Windowsem :smiley:

tak win xp z sp2 podpięty do neta cały czas

prezes firmy

uprzedzając twoje kpiny z windowsa powiem ci

że to nie system jest zły tylko jego użytkownicy którzy niepotrafią się nim posługiwać i klikają we wszystko co popadnie ale za doskonale potrafią brak umiejętności posługiwania się komputerem i brak zdrowego rozsądku zwalać na system :twisted:

Zgadzam się w zupełności ale w kilkumiesięczną pracę Windows uwierzę w przypadku wersji serwerowej. Typowy desktopowy Windows nie będzie pracował kilka miesięcy, no chyba że nie będzie go nikt dotykał. Co ty takiego robisz na tym windowsie że pracuje non stop kilka miesięcy? Kiedyś miałem router na linuxie i pracował kilka miesięcy ale nie robił nic poza routingiem więc mogło mu się zdarzyć bezproblemowe działanie. Sprecyzuj słowo kilka - 2 czy 10?

przedewszystkim służy mi jako MCE

czasem pogram w quake 3 arena

czasem sie pobawie grafiką

dużo obrabiam filmów z kamerki

czasem coś zassam z neta

szperam po necie itp czy w zasadzie robie co co większość użytkowników :stuck_out_tongue:

a kompa niewyłańczam bo albo coś zasysam albo coś oglądam albo renderuje film czy też koduje do divx-a pozatym lubie zasypiać przy włączonym tv a że u siebie mam tylko kompa jako tv więc chodzi całą noc :stuck_out_tongue:

już dobre pół roku chodzi cały czas raz na jakiś czas musze reseta zrobić bo wymagaja tego aktualizacje :stuck_out_tongue:

Zapewniam Cię że to nie jest non stop. Popytaj adminów serwerów co mają na mysli pisząc “najdłuższy uptime”. Non stop to znaczy bez przerwy - reset to przerwa która to właśnie przywraca kondycję Windowsa.

heh:shock:

Wystarczy w rejestrze dodać nową wartość AlwaysUnloadDll i nie trzeba robić restartów żeby odświeżyć kompa. Po zamknięciu jakiejś aplikacji z pamięci RAM automatycznie usuwane są nie uzywane biblioteki Dll :smiley:

wyh[/b

mógłyś to bardziej przybliżyć ? :slight_smile:

Oczywiscie:D

Uruchamiammy Edytor rejestru i przechodzimy kolejno przez klucze:

HKEY_LOCAL_MACHINE - SOFTWARE - Microsoft - Windows - CurrentVersion - Explorer

Klikamy na Explorer prawym przyciskiem i wybieramy NOWY a następnie WARTOŚĆ DWORD. Tworzymy wartość DWORD o nazwie AlwaysUnloadDll. Otwieramy ją i w pole DANE WARTOŚCI wpisujemy

1 i zaznaczamy system Dziesiętny. Zamykamy edytor i restart kompa. Gotowe.

Zaznaczam, że nie ponoszę odpowiedzialności jeżeli jakiś niedoświadczony użytkownik rozwali sobie Windowsa. Porada jest w 100% bezpieczna. Warunek: Trzeba się troszkę znać na modyfikacjach rejestru :smiley: