Komputer (przede wszystkim do gier) I7 vs. C2Q 9550

Heja.

Planuję kupić nowego kompa. Przede wszystkim do gier. Grafika to GTX260, ale w planach juz jej wymiana na jakiś układ z serii GTX 3xx (za kilkanaście m-cy).

Mój jedyny dylemat to procesor, nie wiem na który się zdecydować: I7 920 czy Q9650/Q9550

Cenowo se wiele nie różnią, jednak pod I7 reszta podzespołów będzie troszkę droższa. I7 to nowość i nie wyszedł pod ten procesor jeszcze jakiś sensowny chipset (x58 intelowski jest niedopracowany). Nie wiem jak i7 sprawuje sie w grach. W testeach syntetycznych jest niezly.

Macie jakieś argumenty za jednym bądź drugim układem? Piszcie.

w crysisie uzyskasz wzrost 2 FPS :smiley:

Nie opłaca sie brać core i7 bo zaraz wyjdzie i5. Na twoim miejscu to bym kupił tego quada , chłodzenie hp-120 freezone, podkrecił ile wlezie i dał se spokój na 4 lata. I bym nie kupował żadnej GTX 395 z 10GB pamięci superekstramegawypaśnej z obsługą DX11. Tylko uczciwie GTX 295 z 2 GB pamieci i dał se spokój też na 4 latka. I oczywiście system 64 bit, 6 GB RAM. I mocny zasilacz. I git. I 30 FPS może bedzie w Crysisie 2 :lol:

zamiast i7 lepiej brać phenona II, albo czekać na i5

Tak jak napisał mati75 kup Phenoma II lub poczekaj na i5.

Na i5 ?? Przecież ten układ będzie wolniejszy od topowych Core 2 Duo. Najszybszy Phenom II w grach wypada o ok 25% słabiej niż C2Q i i7.

C2Q i i7 wypadają podobnie, (w zależności od renderowanej grafiki jeden lub drugi jest szybszy) i dlatego rozważam tylko te 2 układy.

:hahaha: po pierwsze to będzie okrojony i7, po drugie będzie w technologii 32 nm, po trzecie będzie miał HT

Najpierw będzie w technologii 45nm, potem w 32nm.

Najsłabszy model 2,66GHz nie będzie miał HT, modele z HT 2,80GHz oraz 2,93GHz będą sporo droższe od 2,66GHz.

Ceny będą takie

2,66GHz 196$

2,80GHz 284$

2,93GHz 562$

Jak chcesz przepłacać to nie ma sprawy, twoje pieniądze, ludzie dają tu tobie tylko dobre rady…

Nie wiem jaki sens ma migracja na LGA 1160. Intel nie będzie rozwijał tej podstawki, powstała ona tylko pod i5. Po wydaniu i5 planowane są procesory i7 950 i 975, na podstawkę 1366. Kupowanie i5 mija się z celem. Gdy będe chciał zmodernizować kompa bede musiał od razu wymienić płytę gł, a przy kupnia i7 wystarczy że zakupię mocnejszy układ, np i7 975.

Poza tym i5 o wiele tańszy wcale nie będzie.

Podstawka LGA1160 będzie rozwijana tak samo jak LGA1366, Intel na obie podstawki planuje wydać procki w technologii 32nm, i7 950 i 975 będą jeszcze w technologii 45nm tak jak pierwsze i5.

http://www.computerbase.de/artikel/hard … einleitung

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/sh … =3551&p=14

http://pclab.pl/art36299.html

Jakoś w tych testach nie widać by Quad 9550 i Core i7 były opłacalne jeśli piszemy o grach.

Ja bym zainwestował w Phenoma II.

Możesz podać mi link do tej informacji? Skoro tak, to zainwestowałbym w i7 zamiast w q9550…

…i jeszcze coś dla wszystkich entuzjastów Phenoma II: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4601-33

czyli z tego wynika że mój E7400 3,8 GHz poradziłby sobie ze wszystkimi quadami i czasem z najsłabszym i7 ( w grach)

Sporo w internecie informacji jest na ten temat, na pewno znajdziesz.

Gdzie ty widzisz tu Phenoma II? który miał premierę w styczniu a model 955 w kwietniu.

Nie lepiej coś w tym stylu wziąć ?

Płyta Główna: Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P

Procesor: AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX

Pamięć: Patriot DDR3 PC10666 2x2048MB 1333MHz CL7.0 EP LLK

Dysk: 2x Samsung SpinPoint F1R HE502IJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ)

Napęd: PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM

Karta Graficzna: Asus Radeon HD 4890 1GB DDR5 PCI-E BOX

Zasilacz: Corsair TX750 750W

Obudowa: Cooler Master Centurion 590 czarna

Wydaje mi się, że tego typu zestaw będzie bardziej opłacalny. Jak tam już wolisz, jeżeli na siłę chcesz i7 to przepłacaj i bierz :slight_smile:

AMD ogólnie gorzej wypada w grach od Intela (w testach syntetycznych moze być odwrotnie), E8400 bije w większości gier czterordzeniowe Phenomy. Potem go wykręcić ile sie da i już jest git majonez. A jeśli chcesz koniecznie 4 rdzenie to quada bierz. Nie zawracaj sobie głowy i7 (no chyba że nie masz co z kasa robić ;P)

Chyba masz rację. Quad będzie wystarczasjący nawet do procesorów graficznych z serii GTX300.

Widziałem testy 2xGTX295 (SLI) najpierw na zestawie z Q9300 później z i7 920 i różnica w fps obijała sie o granicę błędu. (czasem na korzyść Quada).

Nie zajmuje się na codzień konwersją xvid lub innymi wymagającymi dla CPU procesami, więc Q9550 uważam za dobre rozwiązanie.

A która rewizja (stepping) jest lepsza do podkręcania? E0 czy C1 ?

Piszesz chyba o Phenomie 1 generacji, bo 2 generacja często ma wydajność porównywalną w grach.

Phenom II 955 BE 3.2GHz kosztuje tyle samo co Quad Q9550 2,83GHz, kręci się podobnie i łatwiej bo ma odblokowany mnożnik, w grach jest porównywalny a czasem wydajniejszy zależy od gry, w programach trochę wydajniejszy jest Quad, podstawka AM3 jest bardziej przyszłościowa od LGA775.

To chyba rozwiąże wszystkie wątpliwości :slight_smile:

http://pclab.pl/art36299.html