Komputer przestał widzieć zewnętrzne dyski

Dziś nagle gdy podłączyłem do komputera telefon i odtwarzacz mp3, komputer jednocześnie przestał pokazywać oba urządzenia, mimo że zostały podłączone(są zasilane i jest charakterystyczny dźwięk podczas podłączania). Jedynie na pasku dolnym pojawia się komunikat że nie rozpoznano urządzenia -> USB Root Hub -> nieznane urządzenie. Kombinowałem już menadżerze urządzeń, wyłączałem/włączałem, odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem na nowo do telefonu(SGS III) z tego co znalazł windows, do odtwarzacza mp3 niestety nie wykrył żadnych. I dalej nic, dziwna sprawa bo na komputerze nic nie robiłem i parę godzin temu wszystko było ok i działało a potem nagle oba urządzenia przestają być wykrywane, płytek żadnych ze sterownikami nie mam bo urządzenia działały od razu bez instalowania. Wie ktoś jak to naprawić?

Nie próbowałeś przywrócić do ostatniego prawidłowo działającego…?

Przywracałem sterowniki z menadżerze ale nic nie pomogło, a usb działało jeszcze na tej samej sesji, odłączyłem dyski, zostawiłem komputer włączony, jak wróciłem i podłączyłem oba automatycznie przestały być wykrywane, nie robiłem z nimi w tym czasie nic czego nie robiłbym przedtem.