Komputer przestał widzieć zewnętrzne dyski

(Lecho1523) #1

Dziś nagle gdy podłączyłem do komputera telefon i odtwarzacz mp3, komputer jednocześnie przestał pokazywać oba urządzenia, mimo że zostały podłączone(są zasilane i jest charakterystyczny dźwięk podczas podłączania). Jedynie na pasku dolnym pojawia się komunikat że nie rozpoznano urządzenia -> USB Root Hub -> nieznane urządzenie. Kombinowałem już menadżerze urządzeń, wyłączałem/włączałem, odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem na nowo do telefonu(SGS III) z tego co znalazł windows, do odtwarzacza mp3 niestety nie wykrył żadnych. I dalej nic, dziwna sprawa bo na komputerze nic nie robiłem i parę godzin temu wszystko było ok i działało a potem nagle oba urządzenia przestają być wykrywane, płytek żadnych ze sterownikami nie mam bo urządzenia działały od razu bez instalowania. Wie ktoś jak to naprawić?

(xyzzyx) #2

Nie próbowałeś przywrócić do ostatniego prawidłowo działającego…?

(Lecho1523) #3

Przywracałem sterowniki z menadżerze ale nic nie pomogło, a usb działało jeszcze na tej samej sesji, odłączyłem dyski, zostawiłem komputer włączony, jak wróciłem i podłączyłem oba automatycznie przestały być wykrywane, nie robiłem z nimi w tym czasie nic czego nie robiłbym przedtem.