Komputer przy włączaniu wydaje 2 długie i 5 krótkich pisków

Witam,

tak jak w temacie mam problem z moim komputerem. Przy włączaniu daje 2 długie i 5 krótkich sygnałów dźwiękowych. Mój sprzęt to:

Procesor - AMD Phenom II x6 1075T (6x 3ghz)

Karta Graficzna - geforce gt430 1GB

Pamięć - 3x 2gb DDR3 elixir

Płyta główna - gigabyte GA-M52LT-D3 dualbios

Dysk - 1TB

Objawów szczególnych poza piszczeniem nie widze. Efekt jest tylko w LoLu widoczny. Kiedy ktoś rzuca jakiś czar (np ahri kule) to pojawiają sie niebieskie smugi. Nie wiem jak to opisać. Sprzęt był kupiony używany, wysiadła w nim wcześniej jedna z pamięci RAM, te sprawdzałem i według memtestu są ok.

Zauważyłem że jak komp chodził i wyłączyłem go to póki był “nagrzany” nie było piszczenia więc występuje ono tylko po odpaleniu zimnego kompa

Prosze o jakąś porade lub wskazówke bo gigabyte mi odpisał że problem może dotyczyć pamięci RAM lub układu VGA

Dodane 22.11.2013 (Pt) 11:01

zapomniałem dodać: ostatnio jak komputer stoi nie używany to znika na nim pasek zadań windowsa 7 64 bity. Po jakimś czasie znów sie pojawia. Nie wiem czy ma to związek z poprzednim błędem ale też mnie to irytuje

Evoluzione1997 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jaki to masz zasilacz, bo może tu problem?

zasilacz 500wat. Komputer po zakupie chodził bez zarzutu i nic nie było wymieniane od tamtej pory (poza usunięciem zepsutej kości ramu)

To mi nic nie mówi, przeczytaj co na nim napisane - typ, producent.

Model: #2597 LPK12-30E

No to trzeba sprawdzić kompa na porządnym firmowym zasilaczu min 450W.

A ten do wymiany.