Komputer przy włączeniu zmienia rozdzielczość

Mam laptopa acera aspire one, ostatnio podłączyłem go do monitora samsung i od tego czasu przy włączeniu zmienia mi się rozdzielczość. z 1024-600 do 800-600

co zrobić?

Hej,

:arrow: Masz zainstalowane sterowniki do chipsetu oraz oprogramowanie za zarządzania kartą graficzną Intel Graphics Accelerator?

Jeśli tak, w ustawieniach grafiki zmień ustawienia konfiguracji ekranu na jeden monitor. Być może po podłączeniu dodatkowego monitora, ustawienia te uległy zmianie, przez co przy każdym uruchamianiu system próbuje wyszukać dodatkowy monitor i dlatego zmienia rozdzielczość ekranu wbudowanego. Po zaznaczeniu jednego monitora przypisz - w tym samym programie - rozdzielczość ekranu wbudowanego i zatwierdź zmiany.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zrobiłem, ale i tak zmienia mi rozdzielczość po włączeniu komputera.

Hej,

A możesz zrobić screen’y z ustawień programu Intel Graphics Accelerator / Extream Graphics? Szczególnie z tych miejsc, w których wybiera się ilość ekranów oraz rozdzielczości poszczególnych z nich.

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz? Jeśli z Windows XP sprawdź, czy we Właściwościach Ekranu w zakładce Ustawienia nie masz zaznaczonego dla drugiego z monitorów wykrywania. Zaznaczona na screenie poniżej opcja powinna być odptaszkowana. :slight_smile:

82301793632668576835_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

waldusss4 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu.W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Po włączeniu komputera:

http://zapodaj.net/bb0180f8fe94.bmp.html

http://zapodaj.net/4cceeeb49903.bmp.html

Gdy wyłączam komputer jak sam ustawie rozdzielczość

http://zapodaj.net/98f2d96e6f3d.bmp.html

Hej,

Pierwsze i najważniejsze - sprawdzałeś powyższą sugestię?

Screeny pokazują, że w ustawieniach samego programu, do zarządzania kartą graficzną, wszystko jest oki. :?

:arrow: Czy pojawia się jakaś ikonka bądź widać zmianę przy naciskaniu kombinacji klawiszy Fn + F5? Skrót ten służy do zmiany ilości i konfiguracji monitorów.

:arrow: Czy nie masz uruchomionego programu Acer ePresentation? On domyślnie może przełączać ekran w tryb pracy SVGA, by dostosować sygnał do jeszcze popularnych projektorów multimedialnych pracujących w tych rozdzielczościach.

:arrow: Próbowałeś przeinstalowania sterowników?

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak sprawdziłem i jest odptaszkowane.

-jeśli włączę fn+f5 pojawia mi się ikonka z laptopem

-ja chyba nie mam na komputerze programu Acer ePresentation

-tak przeinstalowywałem sterowniki

i nadal problem się pojawia

Hej,

Oki, tak powinno być.

Łatwo to sprawdzić - albo w aplecie Dodaj/Usuń programy, albo zerkając do uruchomionych procesów.

A w jaki sposób? Najpierw odinstalowałeś, a po restarcie systemu instalowałeś ponownie, czy po prostu zrobiłeś dodatkową instalację? Podejrzewam, że to drugie - w tym przypadku ustawienia zostają niezmienione, więc problem nie może być rozwiązany.

Ewentualnie spróbuj ponownie podłączyć dodatkowy monitor. Po podłączeniu przejdź do ustawień wyświetlania w panelu zarządzania zintegrowanej karty graficznej - Intel Graphics Accelerator / Extream Graphics - i zaznacz, by obraz był wyświetlany tylko na ekranie laptopa. Następnie odłącz dodatkowy monitor i zrestartuj system. Jakieś postępy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Najpierw przeinstalowałem sterowniki w ten drugi sposób :slight_smile: , ale teraz przeinstalowałem je jak napisałeś i problem nadal się pojawia.

Gdy podłączę drugi monitor zmienię w Intel Graphics Accelerator ustawienia wyjmę kabel i zrestartuje problem się pojawia.

Nie pojawia się problem, gdy kabel od monitora drugiego jest podłączony do laptopa

Hej,

Zapomniałem w sumie o jednej bardzo ważnej rzeczy - po odinstalowaniu sterowników i restarcie należy jeszcze przeczyścić dysk i rejestr na przykład przy pomocy programu CCleaner. Dopiero po tym zabiegu restart systemu i kolejna instalacja. :slight_smile:

:arrow: A spróbuj w systemie utworzyć drugie konto o takich samych uprawnieniach i na nim się zalogować. Jak wygląda rozdzielczość na tym dodatkowym koncie?

Pozdrawiam,

Dimatheus