Komputer przyszedł z naprawy i mam fioletowy ekran , zobacz

Witam , otóż nie dawno zepsuł mi się komputer była burza walnęło komp się wyłączył i nie działał dałem go na gwarancje dziś przed chwilą go dostałem włączam go i patrze all na fioletowo mi się zrobiło widzę na ekranie wszystko tylko że z białego przeszedł kolor na fioletowy i wgl , wszystko inne działa tylko nie to szukałem w ustawieniach monitora ale kkontrast ii inne nic nie dają jeśli możecie pomóc . a i w serwisie wymienili płyte główną i zasilacz

Sprawdź monitor na innym pc, zakładając że serwis sprawdził grafikę to jedyne wyjście.

to tak mam netboka czy jak to taki maøy laptop i na nim podłączam monitor to jest normalny kolor a do kompa teraz podłączyłem to dalej to samo ;/ a może to wina przejściówki bo ekran ma inny wtyk niż komputer i jakaś przejściówka jest podłączona , jak coś to mogę zrobić jej zdjęcie może ona jest zepsuta

Po samym zdjęciu nie da rady rozpoznać, masz możliwość sprawdzić pc na innym monitorze ?

właśnie że nie ;/

Przejściówka, albo grafika. Musisz coś przetestować by to wykluczyć. Programowo nie da rady. Przejściówkę możesz sprawdzić czy miernikiem, ale pewnie takowego nie posiadasz :expressionless:

jakim miernikiem ??

Dodane 25.07.2011 (Pn) 17:20

ta przejściówka ma mieć wszystkie ząbki czy jak to nazwać z tej strony którą się do kompa podłącza ??? jak to sprawdzić czy coś ?

achtelikzdw , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

ok już to robię

ja miałem podobny problem tylko że u mnie był zielony kolor była to wina kabla sygnałowego był prawdopodobnie nad łamany.

Za czym wszystko się wyjaśniło to straciłem ponad 200 zł, w powrotną stronę wyleciał Ram i się uszkodził ( musiałem kupić 2gb za 150 zł :frowning: a do tego wszystko się skomplikowało. tera mam takie trzęsienie podpisów ikonek tak jak by falowanie, nie umiem tego nazwać zaczyna się zwykle w prawym górnym rogu pulpitu jak mam włączoną przegladarkę to tego nie widać, może ktoś pomoże gg 19711822

Na 90 % idzie kablem:)

ja kabel z monitora mam dobry bo gdy podłączam go do net boka czy jakoś tak to jest normalnie ale do pc’eta to już jest fioletowo

u mnie pierwsza diagnoza w serwisie to było że wejście jest uszkodzone najprawdopodobniej coś się oderwało od płyty. Taka była diagnoza jednego gościa mówił co się oderwał ale zapomniałem. może u ciebie to występuje jak się wcisnęło mocno to był obraz normalny.

sprawdź też styki przy wejściu mogło dość do małej korozji spowodowanej wilgotnym powietrzem?

przyciskanie nic nie dalo

Dodane 25.07.2011 (Pn) 22:59

help me

Byłą burza coś się spaliło, nie sprawdzisz tego nie mając niczego co mogło by w tym pomóc. Kup nową przejściówkę, a jak nie pomoże to wymiana grafiki.