Komputer raz się włączył i drugi raz nie chce się uruchomić

Witam, posiadam komputer i po długim czasie postoju postanowiłem go uruchomić podłączyłem wszystkie kable włączył się, a jak go wyłączyłem to drugi raz już się nie chce uruchomić :

 

Komputer:

Obudowa : Acer Aspire M7720

Procesor : Intel Core i7 920

Karta Graficzna : Geforce GTX 260

Zasilacz : LITEON PE-6451-1

 

 

A po odłączeniu zasilania na chwilę również nie wstaje?

Niestety nie :frowning:

Spróbuj odłączyć napędy, karty rozszerzeń i dysk. Możesz też zostawić jedną pamięć ram. Wcześniej dociśnij dla pewności wszystkie wtyczki. Gdy dalej sprzęt nie ruszy to możesz spróbować wyciągnąć wszystkie podzespoły z obudowy i uruchomić go na pająka, bez obudowy. Jeśli dalej nic to potem tylko podmiana podzespołów na inne i testy cie ratują.

Możesz też zresetować bios do ustawień domyślnych.

Powiedz jeszcze czy startują wentylatory choć, czy może jest całkiem cisza i zero reakcji. Wtedy można by podejrzewać problem z zasilaniem.

 

Wentylatory nie odpalają, a i jeszcze światełko na płycie głównej się świeci.

Sprawdź jeszcze czy bez zasilania procesora sprzęt nie wstanie przynajmniej bez obrazu. Odłącz wtyczkę 4/8 pin koło procesora (zasilanie chłodzenia i główne zasilanie płyty 24 pin zostaw). Gdyby wstał oznaczałoby to uszkodzenie procesora.

Odłączyłem chłodzenie procesora i nadal nic nie odpala… Zastanawiam się czy może jakieś kable są odłączone albo włącznik padł

Może być taka sytuacja, próbuj zewrzeć piny włącznika (PWR) na płycie http://s.pcformat.pl/g/a/uploads/749/a2.jpg

Dobra zrobione, ponieważ nie znałem historii komputera to nie wiedziałem jakiś łeb odłączył włącznik i wsadził później nie w te piny :smiley: Dzięki :slight_smile: