Komputer resetuje się bez żadnej przyczyny

Mam Problem.

Od kilku dni mój komputer zaraz po włączeniu resetuje sie(przeważnie po załadowaniu systemu),a potem kilka-naście razie pod rząd znowu resetuje(bardzo często podczas ładowania systemu).

Za każdym razem słychać charakterystyczny odgłos kliknięcia gdy się resetuje(tak jakbym ręcznie wcisnął przycisk resetu).

Co najciekawsze po kilku lub killkunastu resetach komputer już pracuje normalnie(sprawdzone przez kilka-naście godzin) i nie następuje żaden reset.

Oto moja specyfikacja komputera(sprzet posiadam od 3 lat i nie było z nim żadnych problemów):

zasilacz-chieftec zaschi560 cft560a-12c(560w),aktywne pfc

obudowa-coolermaster elite 331 rc-331-kkn1-gp czarna

karta graficzna-geforce pci evga 8800gt 512mb

dysk twardy-seagate 250bg barracuda ata/300 16 mb

pamięć-ddr2 2x1g pc-800 ocz platinum cl4 5-4-15

płyta główna-gigabyte ga-m56s-s3(nvidia nforce 560)ddr2,pci-e,fw

procesor-amd athlon 64 x2 ee 5000+ box(socket am2,64bit,65w)

nagrywarka-pioneer dvd 212 sata bulk black

system windows xp home edition

Chciałbym zaznaczyc,ze gdy komputer pracuje normalnie to wszystkie programy ,chodza’’ tak jak powinny.

Prawdopodobnie to wina dysku twardego - bad sektorów na powierzchni, lub pamięci RAM

Program do sprawdzenia dysku twardego:

http://www.dobreprogramy.pl/SeaTools,Pr … 17751.html

Pamięć RAM przetestujesz za pomocą:

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest,Pro … 12556.html

Sprawdź i daj znać czy któryś z programów znalazł jakieś błędy.

Pozdrawiam,

Wklej screen z zakładki smart z everesta ultimate, lub health z hd tune.

Sprawdź czy coś się nie przegrzewa, ale to nie wygląda na przegrzewanie.

Przetestuj RAM

prawidlowe-sprawdzenie-modulow-ram-bledy-t50125.html

http://img14.imageshack.us/f/screennr.jpg/

Sprawdzony dysk.Niby wszystko jest ok.

Dzisiaj jak włączyłem komputer(zaznaczam,że komputer korzysta z listwy)zresetował sie 2 razy, taeraz już chodzi kilka godzin normalnie.

Może coś z biosem jest…

Dodane 03.11.2010 (Śr) 19:26

Czasami zdarza sie tak , że przy tym odgłosie resetu pojawia sie tylko czarny ekran i nic.

Ale zawsze jest tak,że po kilku próbach komputer już chodzi że tak powiem bezresetowo.

Nie masz problemu w domu z instalacją elektryczną? Nie ma spadków napięć? Być może to jest przyczyna resetowania się komputera, nagły spadek napięcia i stąd restart. Możliwe też jest uszkodzenie listwy. Spróbuj komputer podłączyć do innej lub bezpośrednio do gniazdka.

Niestety jest to sprawdzanie po omacku, najgorzej jak coś się dzieje, lecz nie zawsze - to tak jak w samochodzie, niby działa ale co jakiś czas coś w nim ‘‘stuknie’’. Bądź tu ‘‘mundrym’’ co się mogło stać :wink:

Spróbuj powyższe sprawdzić czy efekt będzie ten sam, następnie jeżeli nie będzie poprawy, jeżeli masz możliwość pożycz zasilacz i sprawdź na innym zasilaczu. Skoro test dysku i pamięci przeszedł ok trzeba winy szukać gdzie indziej.

Pozdrawiam

ja wiem co to może być może zasilacz uszkodzony bo ja mam tak bo za słaby dlatego swoj oszczedzam do wymiany zobacz czy się zasilacz nie popsuł tylko u mnie jest za słaby no ledwo starczy i tak przy starcie resetuje