Komputer resetuje się po odpaleniu gry

Witam gdy odpalam Cs Go po 1-2 min komputer się resetuje słychać dziwny dzwięk. Tydzień temu oddałem komputer do serwisu bo sam nie byłem wstanie go naprawić, leżał tam tydzień kazali mi wymieć dysk i zasilacz ,wydałem 400 zł a dziś dostałem kompa i nic się nie zmieniło …Nw o co chodzi wymienilem ten zasilacz bo w sumie sam to podejrzewałem nic nie pomogło .Teraz podejrzewam procesor bo temperatury na nim skaczą do 92 -94 stopni jak odpalam jakąś grę , komputer wcześniej dawał sobie rade z lepszymi grami bez problemów.Wszystko zaczęło się po wymianie pasty na procku i karcie

komp :GT 630 procesor AMD A6-6400K ram DDR3-1600 / PC3-12800 DDR3 SDRAM UDIMM płyta gigabyte F2A68HM-DS2.
Dodam jeszcze że zasilacz jest sprawny na 100 %

Może źle dolega chłodzenie do procesora?
Pasta źle nałożona?
Pasta zła?

Dla mnie odpowiedź jest prosta skoro dałeś do naprawy do serwisu i dalej nie naprawili to ja bym zaniósł jeszcze raz. Co może być przyczyną masz wyżej napisane. Tylko dodał bym czy wiatraczek się kręci? Bo może ktoś nie podłączył.

1 polubienie

pasta jest dobra , wiatraki się kręcą, nalozylem na procesor kulkę pasty wielkosci grochu i założyłem radiator ,wczesniej wymienialem pasty i nic takiego nie miało miejsca mozliwe ze zle skreciłem wentylatory lub zawiasy procesora bo przez przypadek rozkręciłem.No nic jutro zaniosę jeszcze raz może naprawi ale nw czemu nie zrobił tego za 1 razem …

tak wygląda wentylator podczas pracy komputera gdy odpalam grey przyspiesz komputer sie resetuje i wraca do normy

Na moje oko to problem z odprowadzaniem ciepła. Rozbierz, wyczyść (ze starej pasty; wentyl też masz do czyszczenia), odtłuść, nałóż pastę, złóż i skręć.

Fajny serwis, taki nie za dobry.

Wzięli sprzęt, wymienili części, ale już nie sprawdzili co i jak się sprawuje. Trzeba było nie ruszać i im go oddać do poprawy. Wtedy musieliby robić to za free, a teraz mają podstawę do tego by wziąć kasę, bo sam grzebałeś i mogłeś coś zepsuć.

A i jeżeli okaże się, że ich wcześniejszy serwis nic nie pomógł, bo robili na czuja to mają obowiązek przywrócić komputer do stanu pierwotnego i oddać pieniądze. Widzę, że serwisy komputerowe coraz częściej działają jak warsztaty samochodowe. Wymienią Ci pół samochodu, wezmą kasę, a w zawieszeniu dalej stuka jakby górnik węgiel wydobywał.

3 polubienia

Nic jeszcze nie dotykałek tylko obudowę rozkrecilem, dziś mam zamiar spowrotem zanieść, tylko zastanawiam się czy ne oddać do kogoś innego bo tu nie dość że czekałem tydzień to jeszcze nie naprawili

Ja bym oddał w to samo miejsce i żądał naprawy za darmo w ramach gwarancji. Chyba ,że ci kompletnie nie zależy na pieniądzach to poczytaj opinie ,który serwis jest najlepszy.