Komputer resetuje sie po zaladowaniu systemu

Witam wszystkich!

Moj komputer po zaladowaniu systemu (Windows 2000) resetuje sie, jeszcze przed pokazaniem pulpitu i tak w kółko. Moze ktos wie w czym tkwi problem? Grafika : nVIDIA Ge Force 2 MXVGA 32MB.

Blagam o pomoc!

czy w trybie awaryjnym tez się resetuje ? ( zanim system się uruchomi wciśnij F8 aby dostać się do konsoli i wybrać tryb awaryjny)

Juz probowalem. Nic to nie daje. Znow sie resetuje.

przetestuj pamięć RAM programem MemTest86

Przetestuj teź dysk twardy programem MHDD. Program: http://legalne.info/MHDD,program,download,1492 manual: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html. Jeżeli nie wykaże sektorów oznaczonych jako UNC, to po mojemu przeinstalowanie systemu powinno rozwiązać problem, ponieważ winowajcą jest uszkodzona partycja, lub infekcja, która unieruchomiła system…

Dodane 25.04.2011 (Pn) 18:58

Jeżeli masz na c: jakieś ważne pliki, to możesz je skopiować sobie na inna partycję/pendrive korzystając z jakiegoś linuksa, który nie wymaga instalacji, ponieważ on kopiuje się do ramu i wymaga instalacji żeby mógł działać. Takim Linuksem jest np. Ubuntu live cd.

Z powodu braku dyskietki wszedlem na strone producenta i sciagnalem na pulpit wersje do wypalenia na cd tak jak tam pisalo. Bo link ktory podales jest do wersji na dyskietke chyba… Nie wiem jednak co teraz bo nie moge tego zapisac na plycie jako obraz iso… Chyba ze mam kliknac dwa razy w zawartosc folderu ktory sciagnalem bo wtedy wlacza sie z kolei Narzedzie nagrywania obrazu dysku systemu Windows. A moze to trzeba najpierw rozpakowac czy cos w tym stylu?

Nie, wkładasz płytę i wypalasz przy użyciu tego narzędzia co się uruchamia, albo specjalnym programem(np. nero) przy użyciu opcji nagraj obraż iso na płytę, lub podobnej… Rozpakować i nagrać też możesz, ale zmarnujesz płytę, bo wtedy program to nagra jako dane i program nie wystartuje.

No dobrze. Ale i tak komputer nie chce mi wystartowac z plyty. Zmienilem ustawienia w BIOSie :

First Boot Device - z Floppy na CD-ROM

Second zostawilem HDD-0

Third zostawilem LS 120

i nic. Przemieli przez chwilke plytke i tyle. Nic sie nie uruchamia…

Spróbuj w takim razie programem nero burning room. W menu nagrywarka nasz opcję nagrania obrazu iso na płytę. Pamiętaj żeby ustawić niską prędkość, np. 8x, żeby nie porobiły się błędy podczas zapisu.