Komputer resetuje się po załadowaniu XP'ka


(Slawexis) #1

WItam!

Mam pewien problem, dostanę kompa od babci, ale jest on trochę zepsuty. Facet powiedział, że nie wie co jest przyczyną, ale we wrześniu da mi części ze szkoły, bo mają na zbyciu. Teraz problem:

Kiedy ładuje się system to komp się resetuje, jeden kolega z forum podpowiedział mi, bym wszystko DOKŁADNIE oczyścił, szczególnie chłodzenie, teraz piszę z laptopa (Też zepsuty ;D) Jak możecie to looknijcie http://forum.dobreprogramy.pl/system-laduje-sie-minut-t411693.html#p2633359 . Ale teraz, myślałem, że to Ram (512 MB) bo w końcu komputer ma 6-7 lat :P. Ale teraz specyfikacja:

Nowy Zasilacz

Procek: Intel (reszta nie wiem)

Karta Graficzna: ATI Radeon (reszta nie wiem)

Brak Karty sieciowej

Tak na serio prawie nic nie wiem. Na razie nie moge nic grzebać nie przeniosłem kompa do siebie do domu, a i spieprzyć go jeszcze gorzej nie chcę.


(danyll) #2

Ze specyfikacji pc wiadomo tyle co nic. Ściągnij antywirusa jakiegoś dobrego, antyspyware i przeskanuj. Nic więcej nie wiadomo o komputerze, jakie części, system tylko podałeś w temacie i jeszcze nie wiadomo czy home, czy pro, czy media center.. to jak ma ci ktoś pomóc? Najlepiej wyczyść go na początek z kurzu, odepnij kable, przeczyść sloty, dopnij wszystko dobrze, wejdź w bios i ustaw safe settings wszędzie, i jak się uruchomi to przeskanuj cały dysk. I możesz przerzucić też ram do innego slotu.


(Slawexis) #3

Czytaj dokładnie^^^^^^^^


(Witkacy75) #4

Witam.

Użyj tego: http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom ... 11558.html


(Qoo) #5

Restartuje się po czy w trakcie ładowania systemu? Może ktoś Ci wykręcił numer z programikiem restartującym w autostarcie :?:


(Slawexis) #6

To zprzeprzony dysk był :stuck_out_tongue_winking_eye: