Komputer resetuje się przed wczytaniem Windowsa

Dzisiaj komputer wyłączył mi się dwa razy. W pierwszym przypadku, po chwilowym odczekaniu dało się go włączyć z powrotem. Minęło jakieś półtorej godziny i znowu to samo. Tym razem odczekałem już dłuższy czas i spróbowałem ponownie, ale komputer zaczął się resetować (blue screen). Przeczyściłem go w środku (był bardzo zakurzony), ale nie zdało się to na wiele. Co może mu dolegać? Niedawno wymieniałem zasilacz, ale raczej z nim wszystko w porzadku, bo inaczej komputer w ogóle by się nie uruchomił. Mogło się coś spalić? Tak czy inaczej nic nie czuć. Wiadomości na blue screenie nie sposób odczytać, gdyż pokazuje się jedynie przez pół sekundy. Dodam też, że nie da się go uruchomić w trybie awaryjnym.

a wciskając F8 przed startem windows możesz wyłączyć restart po błędzie systemu? wtedy ten bluescreen sie zatrzyma i bd mozna go odczytać

Niestety nic z tego. Akurat komputer jest mi potrzebny na gwałt. Hilfe ;p

Mógłbyś podać pełną specyfikację komputera wraz z zasilaczem marka i moc. Dalej nie możesz uruchomic systemu i jak szybko się resetuje tak jak w tytule przed wczytywaniem windowsa czy wcześniej na ekranach startowych procedura POST . I jeśli reset następuje po ktorymś ekranie wykrywającym sprzęt to czy da się zauwazyć. Czy możesz z kombinować nagrać albo już masz jakąś dystrybucję Linux czy Ubuntu na cd i z niej uruchomić alternatywny system . Z odłączonym dyskiem fizycznie jakby były problemy. Czy możesz wejść do biosu i zobaczyć jakie pokazuje temperatury zazwyczaj temp. procesora powinna być pokazana .

Powiem tak: włożyłem płytę z windowsem, żeby spróbować naprawić jakieś pliki, ale że akurat mój cd-rom nie jest w najlepszym stanie, to podejrzewam, że mógł któregoś nie dociągnąć. Wgrał mi się po tej operacji panel wyboru użytkowników, ale akurat nie miałem podłączonej myszki i musiałem zresetować. Po tym już notorycznie wyskakuje mi informacja, że plik \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM jest brakujący, albo uszkodzny i żebym go dograł z płyty, ale ta na domiar złego nie chce się już zrebootować. Po tej wiadomości, jedyne co mogę zrobić to nacisnąć dowolny klawisz, po czym następuje reset. Także tutaj jest pies pogrzebany, z hardware raczej jest wszystko w porządku. Mam windowsa xp proffesional (2002) edition sp3.

Dodane 22.06.2013 (So) 17:07

Dobra, kupiłem nowy cd-rom i poszedł format. Kuniec tematu.