Komputer resetuje się przy podłączeniu nowej karty graficznej

Cześć, mam problem kupiłem ostatnio nową karte graficzną (Radeon R7 250) podłączam ja do mojej płyty głównej a komputer nie startuje… włącza się na 3 sekundy i resetuje, prosze o pomoc, coś o moim sprzęcie.

Dodatkowe zasilanie karty podłączone? SPrawdzałeś na innym komputerze/zasilaczu?

Ta karta nie ma dodatkowego zasilania, próbowałem na zasilaczu I-box 400w i to samo… 

Oba zasilacze to wyroby zasilaczo podobne nawet bym nie podłączał. Skombinuj sobie markowy zasilacz i dopiero próbuj ewentualnie sprawdź u jakiegoś znajomego może karta jest uszkodzona.

Karta nowa wiec powinna chodzić… ale sprawdzę na innym zasilaczu ale też kupowanie w ciemno nowego zasilacza to nie zbyt dobry pomysł

Dlatego najpierw proponuję sprawdzić u znajomego, nowa nie zawsze musi być sprawna, kiedyś kupiłem w sklepie kość RAM i też była uszkodzona,

Postaram się sprawdzić u kumpla i dam znać

Sprawdziłem u znajomego na zasilaczu FEEL 2 400W płycie głównej Turbo V LGA 1155 i jemu wszystko bez problemu działa…

Czyli najprawdopodobniej musisz kupić nowy zasilacz, od siebie mogę polecic Corsair VS 450W za około 150zł. Markowy wydajny i w razie przyszłej modernizacji nie będziesz już musiał kupować zasilacza.

ale dlaczego? Ja mam FEEL II 500w on ma FEEL II 400w jemu chodzi a mi nie? 

Być może twój zasilacz jest już stary i nie jest nawet w stanie dostarczyć odpowiedniej mocy dla nowej karty mimo że nie wymaga ona dodatkowego zasilania. Możesz jeszcze pomierzyć miernikiem napięcia na zasilaczu ale mimo wszystko kwalifikuje sie do wymiany bo jest z czarnej listy.

No to tak, uwaga bo to będzie ciężkie do zrozumienia. Na moim komputerze na zasilaczu I-BOX 400w i FEEL II 500w ATX karta R7 250 nie działa (komputer się resetuje) dla sprawdzeia zaniosłem moja karte do kumpla spróbować i u niego bez problemu się włączyło na zasilaczu FEEL 2 400w. Chciałem sprawdzić o co chodzi i pożyczyłem od niego jego zasilacz i jego kartę graficzną GT 630 2 Gb podłączam jego zasilacz i moją karte… i nic dalej tak samo (a u niego chodziło) a gdy włożę jego karte GT przy jego zasilaczu do mojego kompa to też się uruchamia bez problemu… i już całkowicie zgłupiałem proszę o waszą opinie.

Czy masz zintegrowany układ graficzny na płycie? A kolega ma jaką płytę?

Trochę rozwiń temat.

Tak moja płyta ma zintegrowaną (MS 7210) a kolegi nie. Kolegi płyta Turbo V LGA 1155, gdy włączam komputer na nowej karcie jest jedno pipnięcie, dobrze wszystkie wiatraczki nie zaczną chodzić a komputer się resetuje może to ustawienia bios-u? nie znam się za bardzo wiec proszę was o pomoc!

Co to za płyta Turbo V LGA 1155? A nie ma już softu do sprawdzania podzespołów? Np. Speccy?

Czy na swojej płycie wyłączyłeś zintegrowaną kartę?

Nie wyłączyłem bo nie wiem jak to zrobić… mam dziwnego bios-a szukałem ale nie mam pojęcia która to opcja, 

Wątpię aby problem dotyczył zasilacza, R250 nie potrzebuje ogromnych ilości energii.

 

Karty amd z serii 7xxx miały czasami problemy z działaniem na starszych płytach głównych, być może tak jest też tak w przypadku serii RX.

Zaktualizuj bios do najnowszej wersji dostępnej na stronie producenta i przed montażem nowej karty wyłącz w biosie zintegrowaną. Za wyłączenie zintegrowanego gpu odpowiada zwykle opcja integrated graphics lub onboard graphics.

 

Aktualizację biosu wykonujesz na własną odpowiedzialność, podczas aktualizacji istnieje możliwość uszkodzenia biosu np. w skutek odcięcia prądu, przypadkowego zresetowania komputera itd.

 

Jeżeli przedstawione powyżej kroki nie pomogły, to niestety musisz zaopatrzyć się w inną kartę.

Nv serii 6xx powinny działać, a przynajmniej było z nimi mniej problemów niż z radeonami 7xxx.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ale nic z tego nie będzie, wole nie ryzykować z aktualizacją biosu bo znając życie i tak to nie pomoże… nie znam się na tym i teraz jestem tylko ponad 300zł w plecy

Odłącz komputer od prądu, zamontuj (swoją) nowa kartę graficzną i wyciągnij na kilka minut baterię podtrzymującą ustawienia biosu (jest nad portami SATA), zamontuj baterię, podłącz komputer do prądu i uruchom. Jeśli się uruchomi to wejdź do biosu i przywróć ustawienia domyślne (Load Defaults) i ustaw datę i godzinę.

skoro karta nie ma własnego zasilania, to nalezy podłączyć moleksa  (koło slotu PCI-E) 8)

 

płyta nie dostarcza odpowiedniej mocy do portu, stąd potrzeba dodatkowej z zasilacza…

 

MS-7210-CELD28-PB-R-unit.jpg

robiłem tak, nic nie daje…