Komputer resetuje się samoczynnie

Witam, mam następujący problem. Podczas uruchamiania Windows XP (ekran z paskiem ładowania) komputer zresetował się. Włączałem tryb awaryjny i to samo. Więc spróbowałem odpalić Kubuntu i wybrałem rozruch z płyty jak i instalację: komputer się zresetował. Nie próbowałem płyty z XP-ka, bo na razie jej nie mam. Myślę, że to wina zasilacza, ale chcę się zapytać, żeby mieć pewność. Mój komp to ADAX ALFA HS3200; specyfikacja:

Procesor: AMD Sempron 3200+ 1,86 GHz

RAM: 2GB Elixir DDR2 667Mhz

Dysk: WDC 80GB

Zasilacz: PowerMan IP-P300AJ3-1

Płyta główna: MSI K9VGM-V

Proszę o szybkie odpowiedzi (jeżeli możliwe).

Może tak być, ale sprawdź, czy komputer się samoczynnie zresetuje jeśli wejdziesz tylko do BIOSu (klawisz Delete podczas startu) i jakiś czas na nim pozostaniesz.

Podłącz inny zasilacz do komputera i sprawdź czy komputer będzie działać prawidłowo.

jak się resetuje tylko na Windowsie to wina jest jawnie przegrzania się po załadowaniu sterowców

stawiam na procek lub grafikę

sprawdź radiatorki czy dobrze przymocowane

czy czasem nie grzebbało się w komputerze ostatnio ??!

a może coś strzeliło ?

************************

Przestrzegam :?

Tytuł edytowany. Komputer w BIOS się nie resetuje. Nic w nim nie grzebałem. Pytałem się jeszcze kolegi i zapytał, czy wyłączyłem go na ostro (nie było tak, wyłączyłem go normalnie). Komputer resetuje się podczas ładowania Windows XP, ale również zresetował się podczas próby włączenia KUBUNTU. Zasilacz ten jest na CZARNEJ LIŚCIE!

Więc pożycz oraz podłącz markowy zasilacz i sprawdź czy problem ustąpi.

Prawdopodobne jest wobec tego jednak uszkodzenie pamięci RAM. Jeśli są może dwie płytki w komputerze, to na czas próby wymień po jednej w slocie i zrób próby ze startem i instalacją systemu. Dobrze byłoby chociaż gdzieś pożyczyć sprawną pamięć DDR2.

Z kolei w BIOSie (skoro spokojnie działa) na czas prób przejdź do pozycji “Load Optymized Defaults” > Enter i potwierdź zmianę. Restart.

Przywróciłem ustawienia, RAM nie mam jak pożyczyć bo w domu mam DDR i DDR3, a zasilacza nie mogę bo są plomby.

EDIT: Problem rozwiązany. Pomogła reinstalacja Windows-a. Partycja C była pusta (pewnie wirus). Temat do zamknięcia.