Komputer resetuje się sekundę po włączeniu

Witam. Dzisiaj przyszła do mnie paczka z nowym komputerem.

Niestety po złożeniu okazało się, że gdy wciskam przycisk power komputer włącza się, lecz po sekundzie wyłącza, by po chwili znowu się włączyć i tak w kółko. 

Zasilacz sprawdziłem na innym komputerze i jest sprawny. Pamięci ram przekładałem w różne sloty, próbowałem nawet w ogóle je wyjąć.

Spróbowałem wyjąć procesor i odłączyć od niego zasialanie - ciągle to samo.

W czym tkwi problem? :frowning:

 

Procesor:  Intel Core i5 4460 

Płyta główna:  GIGABYTE GA-B85M-D3H

Ram:  Crucial Ballistic 1600MHz  2 x 4 GB 

temperatury sprawdź

@up

Nie możliwe żeby w 1 sekundę osiągnął temperaturę krytyczną i sam się resetował 

 

Spróbuj na początek zresetować bios jeżeli to nie pomoże proponowałbym wyjąć sprzęt z obudowy i złożyć go na “pająka” bez obudowy. Upewnij się także że wszystkie przewody zasilające tj. 8 pin i 24 pin są prawidło dociśnięte. 

Zrobię to jutro rano.

A czy możliwe jest że bios na płycie nie obsługuje Haswell Refresh i “nie widzi” mi procesora?

Mam płytę rev 1.1 czyli według tego chyba obsługuje Refresh? http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4567

A mi to wyglada na bios .Reset powiniet pomóc .A gdyby to niepomogło recowery biosu z pamieci zapasowej CTRL + F10 .Miałem tak samo po aktulizacji biosu w swojej płycie na nowy oficjalny bios który był totalnym  bublem

Sprawdź, może masz jakieś zwarcie do obudowy/inne.

 

Sprawdź wszystkie zasilania,płyty i karty grafiki.

 

No i takie coś jak podłączenie panela przedniego/inne i sprawność przycisku Power.

 

Wyjmij płytę na biurko i tylko włóż CPU,kartę grafiki - jak ma integrę to bez karty, jeden moduł pamięci w I banku i zasilacz,mysz i klawiatura i start (odpal płytę na krótko zwierając styki wkrętakiem) i zobacz czy wejdziesz do biosu

Od samego początku podłączam bez karty - ma integrę.

Spróbowałem z wyjętą płytą, podłączyłem zasilanie 24pin i 8pin, wentylator procesora oraz jedynie przycisk power, nadal to samo.

Bios też resetowałem. 

Teraz spróbuję ten crtl + f10

Generalnie powinno działać?

 

Prawdopodobnie coś jest uszkodzone.Teraz trzeba wziąć inne podzespoły i test.

 

Lub daj do serwisu, niech to sprawdzą.

Na stronie obsługujących procesorów mam, że hashwell refresh jest obsługiwany od biosu F12

Wersja mojej płyty to rev 1.1

Jak sprawdzić jaki ona ma bios?

 

Trzeba odpalić płytę, ale w/g specyfikacji powinna mieć zainstalowany bios F12 i on obsługuje Twój CPU.

 

Nowszy widzę jest F13.

Możesz dać linka do tej specyfikacji?

Chyba oddam płytę razem z procesorem do serwisu.

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4567

 

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-b85m-d3hrev_10/download/

A można wiedzieć jaki to zasilacz (marka, model)?

 

Sprzęt na gwarancji? Jeśli tak, to szkoda siana dawać go do serwisu, a lepiej odesłać.

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W

Właśnie miałem na myśli odesłanie na gwarancji :wink: